4 věci, které by v ryze chlapské domácnosti rozhodně neměly chybět

Bydlení by pro vás nemělo být jen místem odpočinku, ale i jedním ze symbolů vaší osobitosti. Pamatujte, že každá věc zaplňující prostor vypráví kousek vašeho příběhu. Proto se k zařizování interiéru postavte čelem a dejte si na výběru nábytku, zařízení i dekorací záležet. Snahu zúročíte v momentě, kdy si pozvete dámskou návštěvu. Pokud nevíte, jak začít nebo co ve stávajícím Inspirujte se následujícími tipy.

1. Knihovna

Číst něco na tabletu nebo telefonu se stalo normou. Knihám se v dnešní digitalizované době bohužel nedostává tolik pozornosti jako v minulosti. Pokud si pořídíte knihovnu – a naplníte ji hodnotnými tituly, nebudete litovat. Čtení tištěných knih rozvíjí psychiku, eliminuje stres a nezatěžuje oči jako záření displeje. Nehledě na fakt, že samotná přítomnost knihovny působí oduševněle.

2. Kvalitní audio soustava

Život bez hudby je smutný. Až si doma nainstalujete pořádnou „hifinu“, relaxace na kanapi dostane úplně jiný rozměr. Perfektní zvuk samozřejmě oceníte i během romantického večera, kdy sklopíte venkovní rolety, zatopíte v krbu a otevřete lahev dobrého vína. Proto by vám doma neměla chybět ani kolekce klasických hitů. Jeden nikdy neví, kdy se budou hodit.

3. Unikátní zdroj světla

Až zatáhnete vertikální žaluzie a budete chtít vykouzlit neobyčejnou atmosféru, pochopíte, proč není od věci investovat do sofistikovaného solitéra – designové stojací lampy. Co k tomu dodat? Snad jen, že osvětlení patří k nejčastěji podceňovaným aspektům bydlení. Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a vyřešte ho elegantním způsobem.

4. Pokojové rostliny

Domácnost bez zeleně nedělá dobrý dojem na opačné pohlaví. Vyzdobte si ji několika stylovými květináči s nenáročnými rostlinami – dáte tím najevo, že se dokážete starat i o ostatní. Nehledě na to, že se vám bude díky nim lépe dýchat. Některé (např. tchynin jazyk, fíkovník posvátný a zelenec chocholatý) generují kyslík i v noci, takže je můžete bez obav umístit o ložnice.

Publikováno: 14. 10. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná