4 důvody, proč bys měl chodit do posilovny

Po perfektní postavě touží každý, ale jen hrstka statečných se vypraví do posilovny. Pokud čas od času zvedáte železo ve sklepě a pravidelně půllitr s kamarády v hospodě, nebudete nikdy vypadat jako Arnie nebo Sly. Ale když se vyhecujete a vyrazíte do posilovny, váš život se změní od základů. V rámci motivace jsme pro vás připravili seznam nejdůležitějších důvodů.

Lepší sebevědomí

Máte pocit, že všichni ostatní mají „vymakané“ tělo a jen vám se s tím vaším nedaří nic moc udělat? Ve fitku vám dojde, že nejste sami. Makat chodí lidé s různou postavou a ani vyhlášené fitness centrum v Praze 10 není plné „perfektních“ kulturistů. Naopak zde dochází i začátečníci s stejnými problémy, jako máte vy.

Noví přátelé

Odsuzujete svalovce, protože je pokládáte za lidi „bez mozku“? Zmíněná posilovna Praha 10 Kentoya Fitness je skvělým příkladem toho, že cvičit chodí úplně normální lidi. Názor velmi rychle přehodnotíte a pravděpodobně si najdete spoustu nových přátel a známých. Třeba s nimi najdete společnou řeč i na jiné téma než je posilování.

Zlepšení techniky

Začátečníci logicky dělají chyby. Tím spíš, když jde o amatéry, kteří posilují bez supervize v pohodlí domova. V posilovně narazíte na kvalifikované trenéry a zkušené borce. Ti vám rádi poradí a pomohou vám k rychlému progresu. Posilování vás bude více bavit a minimalizujete riziko nepříjemného zranění.

Odbourání stresu

Každý den se najde někdo, kdo vás solidně naštve. Posilovna je ideální místo, kde se lze stresu a agrese zbavit. Zvedání železa má mnohem větší smysl než sklenička něčeho ostřejšího. Součástí zmíněného Kentoya Fitness je navíc moderní solárium v Praze – i to pozitivně ovlivní vaši náladu. Jistě by se našlo mnohem více důvodů, ale máme za to, že o dalších číst nepotřebujete. Posilovna je skvělé místo, což poznáte na vlastní kůži bezprostředně poté, co do ní poprvé vkročíte. Možná si ji oblíbíte natolik, že se stane vašim druhým domovem.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná

Tagy: proč chodit do posilovny | proč posilovat