Správný táta dítě vede k hudbě. Komplexně prospívá rozvoji a posiluje vzájemný vztah

Být dokonalý muž je těžké, uspokojivě zvládnout roli dokonalého otce pak ještě těžší. Pokud chcete pro vaše „malé já“ to nejlepší, veďte jej hned od útlého věku k hudbě. Prokážete mu větší službu, než si umíte představit!

Pozitivní vliv na lidskou mysl

Hudba má již odmalička pozitivní účinky na lidskou mysl. Není náhodou, že dětské písničky jako „Paci, paci, pacičky“ nebo skákací říkanka „Takhle jedou páni“ vaše batole spolehlivě rozesmějí, stejně jako jej melodická ukolébavka zklidní a uspí. Správně zvolená muzika vytváří nejlepší podmínky pro relaxaci, ale i zábavné odpoledne.

Rozvoj pozornosti a reakce

Zhudebněné slovní hříčky v pokročilejším věku rozvíjí cit pro jazyk, dětskou pozornost a schopnost rychle a správně reagovat na vnější podněty. Populární je například hra „Židličky“, ve které děti chodí za hraní písničky kolem kruhu utvořeného židlemi. Těch je o jednu méně než dětí. Když hudba přestane hrát, děti se musí co nejrychleji usadit. Pro jedno z dětí tak hra končí a z kruhu se ubere jedna židle.

Škola hrou

Zábavnou formou můžete své dítko naučit třeba pojmy všech částí lidského těla. Ideální je písnička „Hlava, ramena, ruce“, ve které děti ve stále zrychlujícím se tempu zpívají a ukazují na jednotlivé partie. Rozvíjí tak výslovnost, znalosti i motorické schopnosti. Cizojazyčné verze písničky se perfektně hodí pro osvojení základní slovní zásoby např. angličtiny.

Společná aktivita

Když se naučíte základní akordy a texty dětských písniček, které si se svou ratolestí následně dohromady zabroukáte, posílíte tím vzájemný vztah. Hudba spojuje, což platí jak napříč dětským kolektivem, tak i mezi rodiči a dětmi.

Všichni a bez rozdílu

Probudit v dítěti zájem o hudbu může úplně každý. Co na tom, že sami zpíváte falešně. Můžete dítěti ukázat směr, darovat mu zpěvník nebo hudební nástroj a počkat, jak s ním naloží. Muzika spojuje, rozvíjí, otevírá další sociální příležitosti a pozitivně formuje lidskou osobnost. Vést dítě k hudbě je správné a může tak činit kdokoliv. Tak žádné výmluvy!

Publikováno: 28. 08. 2019

Kategorie: Vztahy a rodina

Autor: Milena Novotná