Elektronické cigarety mají oproti klasice řadu předností

Většina kuřáků začala se svým koníčkem někdy v pubertě. A jelikož je závislost na nikotinu jednou z těch těžších, často se jí nedokázali zbavit ani po dosažení dospělosti. Naštěstí jsou dnes již způsoby, které mohou milovníkům tabáku pomoci si přestat ničit své zdraví. Jednou z těch nejefektivnějších jsou elektronické cigarety.

Zákazy jsou všude

Takřka každý kluk začal kouřit z frajeřiny. Co je zakázané, a přitom dostupné, to samozřejmě láká. Inhalovat cigaretový dým však bylo ještě donedávna celkem šik i pro dospělé, což dnes již neplatí. Nejenže jsou tabákové výrobky cenově stále náročnější, ale postupně ubývá veřejných míst, kde si je může člověk vychutnat. I proto je lepší raději přesedlat z klasiky na elektronickou formu cigaret, jelikož ty je možné vapovat třeba i v restauracích, což je v případě běžného kuřiva už hezkých pár let zakázané.

Další výhody

Mnohem důležitější jsou však zdravotní benefity. Kuřáci totiž inhalují mimo jiné i celou řadu vysoce toxických látek typu benzen či dehet, které organismu nedělají zrovna nejlépe. Při vapování navíc člověku nezežloutnou prsty ani nehrozí načichnutí oblečení. Navíc dým z elektronických cigaret nepůsobí na okolí dráždivě. Také proto berou nekuřáci vapování ve své blízkosti jako méně problematické než standardní kouření.

Snadnější odvykání

Jak již bylo naznačeno na začátku, s pomocí elektronických cigaret je možné se svého zlozvyku zbavit. Velmi dobře k tomuto účelu mohou pomoci jednorázové verze, které mají životnost zhruba šest set potáhnutí. Stačí jen postupně snižovat počet potáhnutí až se nakonec dostat na nulu. Na rozdíl od standardních elektronických cigaret jsou ty jednorázové mnohem levnější, a proto odvykání s jejich pomocí vyjde výhodněji. Tento druh cigaret je možné si pořídit například v HQD.cz, a sice za velmi rozumné peníze. Nespornou výhodou HQD velkoobchodu je i široký výběr různých chutí, takže si vybere skutečně každý.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná