Jak probíhá likvidace vozidel?

V okamžiku, kdy automobil doslouží, nastává otázka ohledně likvidace. V současné době kladen důraz na ekologický způsob, přičemž bez dokladu o likvidaci vám úřad nedokáže vyřadit automobil z evidence. V následujících řádcích vám prozradíme, jak celý proces probíhá. V podstatě se nemusíte o nic starat, když se obrátíte na odbornou společnost, která se takové oblasti věnuje dlouhá léta. Likvidace vozidel má stanovená pravidla, a ta se musí striktně dodržovat. Jakmile obdržíte potvrzení o ekologické likvidaci, je možné automobil vyřadit z evidence a zrušit jeho povinné ručení.

Co si připravit před ekologickou likvidací?

Předtím, než se pustíte do ekologické likvidace vozidel, připravte si nezbytné dokumenty, a to především velký technický průkaz. Jestliže nejste majitelem motorového vozidla, neobejdete se ani bez vyplněné a řádně podepsané plné moci. Co se týče ceny, likvidace je bezplatná služba, jestliže automobil odevzdáte v kompletní sestavě, tedy i včetně důležitých součástek. Zajímavou možností je výkup aut, takže za svého nepojízdného plechového miláčka můžete dostat ještě nějaké peníze navíc.

Co znamená kompletní automobil?

Za kompletní vozidlo se označuje takový automobil, který má karosérii s identifikačním číslem VIN. Stejně tak musí mít dveře, blatníky a kapotu, dále pak baterii, hnací či převodový mechanismus, katalyzátor, motor s identifikačním číslem, nápravu s koly, elektroinstalaci a důležité ovládací prvky. V daném segmentu působí společnost Zlikvidujauto.cz, která se stará i o výkup. Zajistí vám všechny potřebné dokumenty, abyste si mohli odhlásit automobil z evidence a zrušit povinné ručení. Zajistí si dokonce i odtah vozidla, a to na své vlastní náklady, takže nic neplatíte. Působí v Liberci, Jablonci nad Nisou, Frýdlantu, Turnově, Mladé Boleslavi, Semilech, Hrádku nad Nisou a Tanvaldu.

Publikováno: 10. 11. 2022

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná