Kancelářské židle k počítači: Jak je vybírat?

Možná to také znáte. Ztuhlé svaly a neustálé bolesti zad. To je ale jen zlomek potíží, které jsou spojeny se sedavým zaměstnáním. Abyste jim předešli, potřebujete opravdu kvalitní kancelářské židle k počítači. Zkuste se také podívat na kancelářské židle na akci. Ty probíhají celkem často. Čím bude židle k počítači nastavitelnější, tím to pro vás bude lepší.

Kancelářská křesla, kancelářské židle k počítači a čas na nich strávený

Kancelářská křesla mají pevně daný úhel mezi sedákem a opěrákem. Nijak se nepřizpůsobují vašim zádům v žádné poloze a nejsou tedy ergonomická. Hodí se pro krátkodobé sezení, a pokud je v interiéru vysoce důležitý zejména design. Záleží také na délce času, který na židli budeme během dne trávit. Pro páteř je velkou zátěží každé sezení, které je delší než 4 hodiny. Pokud vám kancelářské židle k počítači slouží kratší dobu, nemusíte ergonomii příliš řešit. Po osmihodinové pracovní době už určitě musí mít židle k počítači minimálně bederní opěru, područky a výškově nastavitelný opěrák. Pokud pracujete z domu a máte delší než osmihodinovou pracovní dobu, volte při výběru modely se špičkovou ergonomií.

Důležitost opěrky hlavy a jak vybírat kolečka

Bederní opěrka je nutnost, opěrka hlavy už pro zdravé sezení není tolik důležitá. Využijete ji hlavně, pokud denně prosedí více než 8 hodin u PC. Jde o vysoce příjemný doplněk. Potřebnou stabilitu pro židle k počítači zajišťuje pětiramenný podvozek, který má dnes již většina modelů. Velmi důležitý kritériem jsou kolečka. Pokud je na podlaze měkká krytina, koberec nebo lino, volte raději tvrdá kolečka. Naopak pro tvrdé podlahy zvolte kolečka měkká. Jestliže při práci často vstáváte, podívejte se, zda mají kancelářské židle k počítači samobrzdící kolečka. Při manipulaci vám pak vaše židle neujede na druhou stranu místnosti.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná