Nebuď blbej a začni tisknout levněji!

Koruny dělají stovky, stovky tisíce a tak to jde až k milionům. Existuje spousta možností, jak bezpracně ušetřit nemalou částku, byť v delším časovém horizontu. Především pak v rámci činností, které děláme každý den. Třeba tisk – tisknete víc, než je zdrávo? Pak jste jistě učinili opatření pro optimalizaci celkových nákladů. Že ne? V tom případě nepřestávejte číst. Dozvíte se, jak na to.

Pořiď si vhodnou tiskárnu

Jedním z hlavních faktorů majících vliv na celkovou cenu tisku, je typ tiskárny. Vhodně zvolené zařízení vám ušetří spoustu peněz. Tisknete-li obyčejně texty, pravděpodobně je pro vás ideální laserová tiskárna. Nehrozí u ní zasychání a kvalita je lepší než u inkoustové tiskárny. A co se náplní týče, nejsou příliš drahé. Stačí se poohlédnout po těch kompatibilních. Například levný toner Q2612A určený pro laserové tiskárny HP stojí méně než pětikilo. Ovšem pozor. Chcete-li tisknout také fotky a obrázky všeho druhu, ušetříte díky inkoustové. Ceny barevných náplní do laserové tiskárny jsou poměrně vysoké, viz. tento toner CE285A (a to jsou náplně do tiskáren od Tonerpartner.cz jedny z nejlevnějších). Originální náplně paradoxně stojí i více než nová inkoustová tiskárna.

Pár praktických tipů, které se ti budou hodit

Tisknete-li průběžně po celý den, tiskárnu nevypínejte. Zařízení při každém restartu a zapnutí spotřebuje část barev pro kalibraci. Dokumenty, které chcete tisknout černobíle, tiskněte v režimu černobílého tisku. Jinak tiskárna spotřebuje i část barev, protože černou namíchá z ostatních barev. Ranec peněz ušetříte nákupem alternativních (kompatibilních tonerů). Kvalitní náplně seženete třeba u zmíněného Tonerpartnera. Prodejce nabízí garanci proti poškození tiskárny, neúčtuje si ani korunu za dopravu a zboží dodává do 24 hodin. Cenový rozdíl mezi originálním a kompatibilním tonerem je propastný, ušetříte až kolem 70 % nákladů.

Publikováno: 31. 05. 2017

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná

Tagy: jak tisknout levně | levné tonery | levný tisk