Porucha erekce postihuje většinu dospělých mužů. Jak na ni vyzrát?

Co je to erektilní dysfunkce? Lidově řečeno stav, kdy se muži „nepostaví“. Z lékařského hlediska jde o neschopnost dosažení a udržení dostatečně dlouhé a rigidní erekce, která je nezbytná pro provedení pohlavního styku. V praxi se o erektilní dysfunkci jedná v případě, že se partnerům nepodaří každý třetí pokus o pohlavní styk. Takové situace obvykle vedou k frustraci a trauma muže i ženy. Pokud podobné trable postihly i vás, nezoufejte – rozhodně nejste sami. Problémy sexuálního charakteru lze efektivně řešit i bez pomoci lékaře.

V ohrožení jsou nejen starší, ale i mladší muži

Agentura STEM/MARK v minulosti provedla výzkum, ze kterého vyplynulo zajímavé zjištění. V České republice trpí erektilní dysfunkcí nadpoloviční většina mužů ve věku od 35 do 65 let. K častým důvodům patří stres, ale také jiné tělesné onemocnění, jehož příznakem je právě neschopnost dosažení erekce. Jednou z možností, jak potíže v posteli vyřešit, je konzultace s odborníkem. Muži se však obvykle zdráhají a o problému se sexuology hovořit nechtějí. Alternativou je užívání přírodních přípravků na erekci (např. Yellow vital).

Pozor na Kamagru

Naopak se snažte vyvarovat přípravkům, jako je Kamagra (generická náhrada léku Viagra) - volný prodej těchto léků je v České republice nelegální. Užívání produktů jako Kamagra souvisí s určitými riziky. Zmíněnou Kamagru nesmí užívat pacienti, kteří prodělali infarkt nebo mají jiné problémy se srdcem, vysoký tlak, slabou srážlivost krve nebo alergickou reakci na Sildenafil. Užívání Kamagry společně s jinými léky vyžaduje schválení ošetřujícím lékařem.

Dejte se "do pohody"

V souvislosti s erektilní dysfunkcí hraje podstatnou roli psychické rozpoložení. Partneři by měli potíže překonat společně a snažit se vzájemně podpořit. Jakmile se zbavíte stresu, problémy s erekcí by se měly výrazně zlepšit.

Publikováno: 03. 08. 2018

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná

Tagy: jak na erekci | problémy s erekcí | yellow vital