3D optické měření: Výhody a praktické využití moderní technologie

Snad nikdo nepochybuje o tom, že díky moderním technologiím je práce v mnoha oborech mnohem jednodušší a příjemnější. Platí to i o 3D optických měřicích přístrojích, které nachází využití při rozměrové kontrole výrobků. Jedním z nejvýznamnějších výrobců dané techniky je americká společnost MICRO-VU. Zařízení disponují CCD kamerou pro snímání měřených součástí a provádí měření na nasnímaném obrazu. Nespornou výhodou trojrozměrného optického měření je vysoká přesnost. Dále pak možnost analýzy lesklých povrchů i bílých a černých plastů (předpokladem je kvalitní osvětlení).

Kdo hi-tech zařízení pro 3D měření nabízí v České republice?

3D měřící přístroje značky MICRO-VU nejsou rohlíky. Seženete je u výhradního zástupce společnosti DEOM, která má s daným sortimentem bohaté zkušenosti již od roku 2007 a zabývá se distribucí i na slovenském a polském trhu. V nabídce najdete množství senzorových měřicích přístrojů s inovativními funkcemi a prvotřídními parametry. Zařízení využívající danou technologii sice nejsou levná, ale vnáší do měření efektivitu. V praxi je samozřejmě rozhodující výběr vhodného přístroje. S tím si však nemusíte lámat hlavu – konkrétní model vám na základě vašich specifických požadavků doporučí kvalifikovaní zaměstnanci z DEOMu v předváděcím středisku. A budete-li chtít, předvedou vám funkčnost přímo v podmínkách vašeho podniku. V nabídce českého odborníka najdete také 3D skenery od korejské jedničky SOLUTIONIX. 3D skener se využívá při kontrolách modelů a v neposlední řadě také v rámci reverse engineeringu.

Nehledejte prodejce – potřebujete spolehlivého partnera

Prodej 3D technologií vyžaduje vysokou odbornost. Proto je vhodné spolupracovat s někým, kdo sortimentu stoprocentně rozumí a nabídne vám i veškeré související služby: individuální poradenství, montáž, servis a zaškolení. A právě to jsou důvody, proč se obrátit na www.deom.cz.

Publikováno: 05. 01. 2019

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná