Interiérové trendy pro rok 2022

Zajímá vás, jaké interiérové trendy budou dominovat v roce 2022? V tomto článku jsme pro vás sepsali pár tipů, jak interiér vybavit, tak jako radí interiéroví designeři. V kurzu jsou útulné ložnice, přírodní materiály, zemité barvy a spoustu dalších.

Přírodní barvy

Pokud se rozhodujete, která z barev by měla zdobit váš interiér – zvolte zemité odstíny. Zemité barvy mohou mít spoustu podob. Jedná se o barvy obklopující přírodu, může to být například šedá, béžová, modrá, oranžová nebo hnědá a spoustu dalších, na které narazíte třeba na procházce v parku. Nejenže takové barvy perfektně ozdobí vaší domácnost, ale především se budete po psychické stránce cítit daleko klidnější a uvolněnější. Zemité barvy také vzbuzují pocit bezpečí a pohody. Vytvoříte tak ze svého bydlení moderní a nadčasovou domácnost.

Útulné místo na spaní

Ložnice primárně slouží jako místo určené pro spánek a odpočinek, a proto by ve vás měla vzbuzovat pozitivní pocity. Začněte s osvětlením, to zajistí pohodovou a uklidňující atmosféru. Větrejte a pouštějte do místnosti čerstvý vzduch, který je důležitou součástí kvalitního spánku. Pořiďte záclony nebo závěsy pro nerušený spánek.

Světlo jako moderní interiérový doplněk

Osvětlení má obrovský vliv na lidskou psychiku. Můžete si povšimnout, že slunečné letní dny ve vás vzbuzují pozitivní a veselé nálady, naopak tmavé zimní večery často v lidech vyvolávají pocit únavy, ba dokonce někteří mají sklony k depresím, což je také potvrzeno mnoha studiemi. A proto právě kvalitní osvětlení je základem každé domácnosti. Navíc za pomocí světla opticky zvětšíte menší prostor.

Nevšední zrcadla

Neobvyklý tvar zrcadel je trendem pro rok 2022, což svědčí také zvýšená produkce zrcadel. Především díky své originalitě obsadily zrcadla různých tvarů místo v trendech, slouží tedy jako skvělý designový prvek do interiéru, který lze mimochodem umístit do jakékoliv místnosti.

Publikováno: 18. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná