Řídne ti účes? Přečti si, jak padání vlasů zastavit!

Pokud se každodenně nostalgicky díváte na fotky z dob, kdy vám ještě na hlavě bujela hustá kštice, okamžitě s tím přestaňte. Uplakánky totiž nemá nikdo rád. Takže se s tím buďto srovnejte a přidejte se do fanclubu Jasona Stathama a dalších borců, kterým krátký sestřih či holá hlava nijak neubírá na mužství, anebo se pokuste o zdánlivě nemožné. Zastavte padání vlasů dříve, než bud pozdě. Přečtěte si, co by mohlo fungovat.

Proč muži plešatí?

Odpověď najdete především v genetice, ale u mnoha mužů je příčinou hormonální nerovnováha. Jedná se o tzv. androgenetickou alopeci, kdy k vypadávání vlasů dochází kvůli vyšší hladině testosteronu, na který jsou vlasové cibulky velmi citlivé. Během 20 až 30 rokem produkuje organismus nejvíce testosteronu, a proto se v tomto období projevuje padání vlasů nejvíce. Zda je tomu tak i u vás, zjistíte na základě vyšetření u lékaře. Další možnou příčinou alopecie je autoimunitní onemocnění. Imunitní systém může vlasové cibulky napadat, jako by se jednalo o cizí tkáň. Ruku v ruce přichází i jiné zdravotní problémy – například atopický ekzém, cukrovka 1. typu, lupénka, vitiligo a další.

Může pomoct zdravý životní styl i některé přípravky

Odborníci se shodují na tom, že v případě nadměrného vypadávání vlasů může situaci zlepšit přechod na zdravější životní styl. Pozitivní účinky se obvykle dostaví s konzumací vyvážené a zdravé stravy a někdy i díky prostředkům pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových. Konkrétně byste měli konzumovat potraviny bohaté na zinek. Ten, kromě toho, že působí proti vypadávání vlasů, čistí pleť, podporuje hojení ran a v neposlední řadě snižuje hladinu cholesterolu v krvi. A přečtěte si také tyto tipy, jak zastavit padání vlasů. A pokud se nebráníte ani přípravkům pro léčbu vypadávání vlasů, vyzkoušejte speciální šampony, aktivátory, vitamíny a zhušťovače. Třeba budete mít štěstí a pomůžou vám.

Publikováno: 15. 08. 2017

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná

Tagy: jak zastavit padání vlasů | padání vlasů