Tvůrci Gran Turisma z Studio Polyphony Digital se podílí na vývoji skutečného vozu Afeela

V dnešní době hranice mezi světem videoher a skutečnosti postupně mizí, a to i v moderním automobilovém průmyslu. Studio Polyphony Digital známé svou herní sérií Gran Turismo se nyní pouští o spolupráce s Hondou a Sony na vývoji skutečného vozu s názvem Afeela.

Gran Turismo 7 a Afeela: Virtuální svět přechází do reality

Studio Polyphony Digital již nechce působit jen v rámci virtuálního prostoru. Do posledního dílu své herní série Gran Turismo 7 vytvořilo nový vůz jménem Afeela. Automobil se stal součástí hry po pravidelných aktualizacích od března 2022. Afeela však není pouze digitální koncept; má za cíl skutečně vstoupit na silnice.

Společný projekt pro budoucnost: Polyphony Digital, Sony Honda Mobility a Afeela

Vývoj vozu v reálném světě je bezesporu velmi zajímavou zprávou, která potěší nejen fanoušky série. Spolupráce mezi Polyphony Digital a Sony Honda Mobility slibuje přinést do automobilového průmyslu nové a cenné zkušenosti získané právě při modelování jízdních vlastností ve virtuálním prostoru. Pravdou je, že automobilky se nyní v inovacích předhání, což potvrzuje i Toyota se svými revolučními bateriemi.

Z tiskové zprávy vyplynulo, že tato spolupráce povede k fúzi mezi virtuálním a skutečným světem. Zkušenosti, které Polyphony Digital získalo při vytváření realistických jízdních modelů, jsou nyní důležitým prvkem vývoje skutečného vozu Afeela.

Technické specifikace vozu Afeela

Aktuálně je Afeela předprodukčním prototypem, který se může pyšnit elektromotory o výkonu 180 kW (245 koní) na každé nápravě a 91 kWh akumulátorem. Tento krok směrem k elektromobilitě reflektuje aktuální trendy v automobilovém průmyslu a přináší do hry nové možnosti pro udržitelnější budoucnost.

Výstava v Las Vegas: Afeela na očích veřejnosti

Afeela momentálně pobývá na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, kde si návštěvníci mohou prohlédnout tento inovativní prototyp a dozvědět se více o spojení světa videoher s reálným vývojem automobilů.

Vývoj Afeely ve spolupráci s tvůrci videoher představuje odvážný krok směrem k novým perspektivám v automobilovém průmyslu a ukazuje, že inovace nemusí být omezena pouze na fyzický svět, ale může vycházet i z virtuálního prostoru her.

Publikováno: 15. 01. 2024

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná