3 skvělé adrenalinové sporty + tipy, kde je vyzkoušet

Připraveni na pořádnou porci adrenalinu? Pokud je to už dávno, co jste naposledy cítili, že opravdu žijete a nikoliv přežíváte, sbalte si pár nejnutnějších věcí a vyrazte vstříc nevšedním zážitkům. Inspirujte se následujícím žebříčkem nejoblíbenějších adrenalinových sportů a přečtěte si, na kterých místech si je užijete nejvíce.

1. Volcano boarding aneb sjezd sopky na prkně

Na tuhle aktivitu se bohužel připojištění extrémních sportů v zahraničí nevztahuje, ale bezesporu jde o velmi atraktivní sport. Sjezd vulkánu na prkně proslavil nejmenovaný australský cestovatel, který se rozhodl sjet aktivní vulkán ve městě León ve středoamerické Nikaragui. Zatáčení a brzdění probíhá patami a je možné dosáhnout rychlosti kolem 90 km/hod. Sjezd si samozřejmě užijete jen v případě, že se vám podaří vydrápat na vrcholek sopky.

2. Rafting v peřejích

Dobrá zpráva je, že na rafting v přehledu aktivit v rámci připojištění adrenalinových sportů najdete. A ačkoliv jízdu na gumovém člunu vnímáme jako relativně normální záležitost (minimálně ve srovnání s některými jinými sporty...), ve skutečnosti jde o velmi drsnou záležitost. Vyrazíte-li do Zambie na řeku Zambezi, zažijete peřeje páté kategorie, což je na stupnici náročnosti nejvíce. Peřeje vyššího stupně jsou klasifikovány jako nesjízdné.

3. Jízda na sněžném skútru

Kdo nezažil, nepochopí. Jízda na sněžném skútru je naprostá bomba. Vozidlo původně vzniklo pro přepravu na sněhu, dnes však většinou nachází využití v rámci volnočasových radovánek. Nadšenci nedají dopustit na zasněžený terén poblíž Michiganu, ale stejně dobře si jízdu na sněžném skútru užijete i v Kanadě nebo nepříliš vzdálených Alpách. A nenechte se zmást, zdolání některých tras je vel i náročné.

Publikováno: 21. 07. 2019

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná