Tapety jsou "strop", obyčejné bydlení promění na přepychové sídlo

Patříte-li mezi kreativní nadšence do moderního bydlení, ale některá designová přání si prostě v tuto chvíli dopřát nemůžete, zkuste si je prozatím splnit tapetou. Známe to všichni. Bydlení v nájmu nebo zařizování vlastního bytu v začátcích není zrovna kompatibilní s nákladnějšími designovými nápady, jak spokojeně usínat. Přesto se všichni chceme tu svou klidovou zónu vytvořit podle svých představ. Zkuste využít tapety.

Tapety doplní váš interiér vším, co vás charakterizuje

Tapetování je časově i manuálně nenáročné a jednoduše do vašeho domova přenese to, na co momentálně nemáte čas, možnosti nebo prostředky. Během relativně krátkého času si tak místnosti můžete zútulnit dřevěným designem, imitací kamene nebo oživit jednobarevnou omítku jednou stěnou fototapety či nejmodernějším designem 3D tapety. Dětem se tímto způsobem dá v pokojíčku zároveň vytvořit uklidňující koutek na spaní, zatímco v jiné části místnosti můžete interiér doplnit prostřednictvím samolepicí tapety např. s výukovou tabulí.

Fototapety vás přenesou do úplně jiného světa

Fototapety udávají sice místnosti jednoznačný charakter, ale odmění vás atmosférou, relaxačními účinky nebo naopak přívalem kreativity a inspirace. Dopřejte jim proto hlavní stěnu v místnosti, kterou se vždy rádi pochlubíte nebo si u ní opravdu odpočinete. Fototapeta musí vždy mít dostatek prostoru, aby místnost nezmenšovala, ale naopak jen navozovala atmosféru. Jedině tak nebude působit jako kýč, ale jako zajímavý doplněk, který nám prozrazuje něco o jeho majitelích. Tapety představují cenově dostupnou a rychlou zásadní změnu v interiéru, co vám zaručeně zateplí, zútulní a částečně i odhluční pracovní či domácí prostory. Papírové tapety představují nejlevnější dostupnou variantu, ale je třeba se připravit na obtížnější nanášení a krátkodobou výdrž. Dlouhodobější užitek a jednoznačně kvalitnější vzhled získáte nákupem tapet z vinylu a vliesu.

Publikováno: 29. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná