Pečujte o auto tak, aby vám dlouho vydrželo krásné a funkční

Hezký a čistý interiér i exteriér auta není žádná věda. Stačí používat autokosmetiku, která o vaše vozidlo pečuje a chrání jej. Projížďka v čisté autě uvnitř i zvenčí patří rozhodně mezi ty krásnější chvíle dne. Udržet vozidlo čisté už ale taková hračka není. Navíc je pro správnou péči potřeba využívat autokosmetiku, tedy prostředky vhodné pro čištění, udržování, a hlavně ochranu jak interiéru, tak exteriéru. Pokud každému komponentu dáte péči, kterou potřebuje, auto se vám odvděčí krásou a funkčností.

Čistý a svěží interiér

Základem pro příjemný prožitek z jízdy je cítit se dobře ve svém autě. Mnoho lidí může dráždit například nepříjemná vůně. Nepříjemné jsou i skvrny na čalounění po krémech či ukápnuté zmrzlině. Čistič interiéru RM 651 je multifunkční a snadno s ním vyčistíte plasty, gumy, vinyl i textil. Efektivně odstraňuje i kávu, skvrny od jídla, opalovací krémy nebo nikotin. Redukuje nepříjemný zápach cigaretového kouře nebo potu a zůstává jen příjemná vůně a prostředí. Když si pořídíte auto, jistě chcete, aby co nejdéle vydrželo v takovém stavu. S Čističem palubní desky Kärcher RM 652 jsou chráněny všechny plastové a gumové povrchy jako je například přístrojová deska nebo dveřní výplně. Péče zakrývá povrchová poškození a obnovuje barvu i lesk. Navíc vytváří ochrannou vrstvu, která se postará o hladký povrch, který odpuzuje vodu i špínu.

Vždy jasný výhled

Čističem autoskel od Kärcheru RM 650 se řidič, ale i spolujezdci těší jasnému výhledu bez nepříjemných šmouh, pruhů a odlesků. Přípravek odstraňuje mastnotu, skvrny od hmyzu, nikotin a poradí si i s otisky prstů. Navíc na skle vytváří ochrannou vrstvu s antistatickým efektem. Takže je povrch krásně hladký a odpuzuje špínu.

Péče o lak

Kapota rozhodně patří k těm komponentům vozidla, která rychleji mohou ztrácet nádech novosti. A to kvůli náporu slunce nebo kvůli poletujícím nečistotám a kamínkům. Vosk na auto Kärcher RM 660 zvýrazní barvu laku a zintenzivní jeho lesk. Díky svému složení čistí lakovaný povrch a odstraňuje povrchové škrábance. Zároveň lak chrání před UV zářením, silniční špínou nebo dokonce před solí. Takže barva je i při náporu počasí stále uchována.

Kola plná lesku

Velkému opotřebování jsou vystavena i kola, která se potýkají s těžko odstranitelnou špínou a v zimě i s nánosy soli. Čistič disků Kärcher RM 667 Premium si poradí i s černou špínou z brzd, zimními nánosy soli nebo dokonce s vápenatými skvrnami. Stále je ale šetrný k čištěnému materiálu. Díky inteligentní změně barvy navíc také poznáte, kdy je prostředek aktivní a kdy jej můžete již opláchnout.

Bez otravného hmyzu

Zejména od jara do podzimu se každý den během jízdy střetáváte doslova se stovkami létajícího hmyzu, který poté ulpívá na skle, nárazníku či světle. Čištění auta je v tomto případě náročnější, protože vznikají nečistoty, které není lehké vyčistit a zároveň si určitě nechcete poškrábat lak. Kärcher Odstraňovač hmyzu 3V1 RM 618 je vhodný pro použití na lakovaných površích, kovu, plastu ale i například při čištění oken a zrcátek. Nečistoty odstraňuje efektivně, avšak je stále šetrný k čištěným materiálům. Takže světla opět svítí jasně a poznávací značka je krásně čitelná. Více tipů na pomocníky pro čištění auta naleznete na www.karcher.cz.

Publikováno: 07. 05. 2020

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná