Jak na likvidaci vozidla?

Dosloužil vám starý automobil a potřebujete se jej zbavit, aby vám zbytečně nezabíral místo v garáži, ba dokonce nehyzdil veřejné prostranství? Pak vězte, že je nutné vykonat několik nezbytných kroků, auto zkrátka nejde jen tak někde vyhodit jako běžné spotřební zboží.

Odstranění svépomocí

Mnozí z vás jistě chtějí ušetřit, takže mají snahu si vše podstatné zařídit sami. V tom případě se ale připravte na poměrně značná úskalí. Počítejte například s tím, že budete muset osobně zajet do sběrny autovraků, kde vám musí vystavit potvrzení o převzetí automobilu. Následně vyplníte formulář k vyřazení motorového vozidla z registru. Je třeba rovněž zajít na pojišťovnu, přičemž si s sebou nezapomeňte vzít velký technický průkaz. Kromě toho byste u sebe měli rovněž mít zelenou kartu. Celý proces může být poměrně zdlouhavý a časově náročný, proto je někdy lepší obrátit se na specialisty, kteří za vás prakticky všechny úkony vyřídí na základě plné moci.

Ekologická likvidace odbornou firmou

Jakmile se obrátíte na společnost, jejíž specializací je přímo výkup autovraků, respektive ekologická likvidace vozidel, ušetříte si spoustu starostí. Firma zajistí odtažení autovraku. Následně zkontroluje všechny údaje, které se týkají daného automobilu (potažmo motocyklu) a odešle je na server Ministerstva životního prostředí. V rámci služby vám pak vystaví potřebné potvrzení o ekologické likvidaci, zajistí i samotné odhlášení auta z registru vozidel, načež vám pošle technický průkaz. Poslední bod opět zůstává na vás, jde už však jen o zrušení povinného ručení, pokud jej u vozidla stále platíte. Spolehlivá firma zajistí nejen výkup vraků, ale i jednotlivých součástek. Kupříkladu se může jednat o katalyzátor v autě, potažmo jiné komponenty. Tuto a další služby poskytuje společnost Likvidace Vojkov. Odtah vozidel v rámci Prahy a Středočeského kraje má zcela zdarma.

Publikováno: 20. 09. 2022

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná