Co z e-shopu s dopravním značením by se hodilo vám?

Dopravní značení si může koupit kdokoliv. Dá se objednat z e-shopu úplně stejně snadno jako jakékoliv jiné zboží. Většině lidí by ovšem taková značka byla k ničemu, neměli by ji totiž kam umístit. Dopravní značení může umisťovat pouze vlastník komunikace. Pokud tedy se značením v nějakém úseku nejste spokojení, je na místě stěžovat si na obecním úřadě, případně kraji. Výjimkou jsou situace na soukromém pozemku. Máte-li velký firemní areál, samozřejmě si sem dopravní značení dát můžete.

Možná by se vám něco z e-shopu přece jen hodilo

Na druhou stranu, e-shop firmy Top znak, která dopravní značení prodává, může posloužit i jednotlivcům. V internetovém obchodě jsou totiž k dostání i parkovací sloupky a zábrany, jež si jako soukromá osoba můžete umístit před garáž nebo příjezdovou cestu. Někdy totiž cedule „Neparkovat, vjezd!“ nestačí a lidé ji ignorují. Parkovací zábranu už ignorovat nelze.

Dopravní značení se dá také pronajmout

Značky u silnic se nemění příliš často, aspoň ty, které jsou umístěny trvale. V průběhu různých oprav a rekonstrukcí, a to nemluvíme pouze přímo o rekonstrukcích silnic, je však potřeba dopravní značení dočasně upravovat. V těchto případech je zbytečné značky kupovat, výhodněji vychází pronájem dopravního značení. Pronajmout se dají třeba i zpomalovací prahy či světelné značení. Dokonce i vodorovné značení se dá aplikovat dočasně. Mívá žlutou barvu a realizuje se pomocí fólie, která se na konci oprav z komunikace sloupne.

Poptejte se u specialistů

Zajímalo by vás cokoliv ohledně dopravního značení? Poptejte se u společnosti Top znak, jež se zabývá nejen prodejem a pronájmem značek. Realizuje také projekty DIO (Dopravně Inženýrské Opatření), zvládne za vás konzultaci s Policií ČR. Nabízí nejen dopravní značení Praha, své služby realizuje po širokém území. Značky samozřejmě umisťuje a v případě potřeby je pravidelně kontroluje, aby byly čitelné. To se například na špinavých stavbách hodí.

Publikováno: 25. 04. 2020

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná