Málo místa v bytě? Pořiďte si sklápěcí postel

Sklápěcí postel představuje skvělý způsob, jak vyřešit nedostatek místa v domácnosti. Postel jednoduše umístíte dle potřeby tam, kde nebude zaclánět, a vytvoříte tak prostor i na jiný nábytek. V následujících řádcích vám prozradíme vše, co byste měli vědět před pořízením sklopné postele. Problém s nedostatkem obytného prostoru se týká převážně menších bytů a garsonek. Některý nábytek lze vynechat úplně, nebo nahradit za menší kus. Ovšem u některých to možné není - a právě nezbytná postel zabírá v místnosti spoustu drahocenného místa, které byste mohli využít i jinak. Samozřejmě máte možnost pořídit si rozkládací gauč, nebo se prostě smířit s tím, že postel zaplní větší část místnosti. Ale jde to i jinak. Během dne sklápěcí postel poslouží jako elegantní skříň, zatímco v noci se postará o klidný a pohodlný spánek.

Podle čeho vybírat sklápěcí postel?

Na co se při výběru sklápěcí postele zaměřit a co nepodcenit? Postel zakomponujte do místnosti tak, aby vám ladila s interiérem. Dále pečlivě vybírejte rošt a matraci, pokud již nejsou součástí postele. Ovšem matraci raději několikrát přeměřte, aby nebyla příliš vysoká, protože by mohla zkomplikovat zaklápění. Také si musíte rozmyslet, jestli se do místnosti hodí spíše vertikální sklápěcí postel, nebo horizontální sklápěcí postel.

Kdy je na místě přemýšlet o pořízení sklápěcí postele?

Jak už zaznělo výše, sklápěcí postele jsou vhodné do menších obytných prostorů, třeba do garsonky. Ovšem skvěle poslouží i jako lůžko pro hosty. Pokud zrovna žádnou návštěvu nečekáte, necháte lůžko v zaklopeném stavu. Sklápěcí postel se hodí také do dětských pokojů, protože během dne vytvoří dostatek místa na hraní a v noci ji jednoduše sklopíte. Navíc má i jednu praktickou výhodu – peřiny není třeba stlát, přichytí se popruhem a zaklapnete je i s postelí.

Publikováno: 20. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná