Manipulační technika, bez níž se neobejdete při stavbě domů

V okamžiku, kdy se chystáte na stavbu rodinného domu jako firma (potažmo jako budoucí majitelé), je zapotřebí myslet na zajištění veškeré potřebné techniky. Důležitá a prakticky nezbytná je nejrůznější manipulační technika v podobě jeřábů. Jaké jsou v tomto ohledu možnosti?

Druhy jeřábů

Při pracích ve výškách nejspíše bude zapotřebí využívat robustní jeřáby. Existuje přitom hned několik variant této manipulační techniky. Pro práce ve velkých výškách se kupříkladu uplatní teleskopické jeřáby, které dokážou zdvihat břemena až do výše několika desítek metrů. Proto se hojně používají zejména při stavbách patrových domů. Při realizaci menšího rodinného domku teleskopický jeřáb nejspíše potřebovat nebudete, lépe se osvědčí menší modely. Zakoupit, potažmo pronajmout se dají malé mobilní jeřáby a podobná manipulační technika, již ani není tak složité ovládat, přesto samozřejmě do její řídící jednotky musí zasednout člověk, který má s provozem této techniky dostatečné zkušenosti a vlastní potřebné oprávnění. Alternativou jsou přívěsné jeřáby. Ty se dají zajistit v mnoha podobách a velikostech, což závisí třeba právě na výškách, do nichž mají dosáhnout, respektive na objemu a hmotnosti břemen. Díky jeřábům je práce na každé stavbě výrazně jednodušší. S touto manipulační technikou se dají lehce přemisťovat objemné a těžké stavební materiály, s jejichž fyzickým nošením by byl příliš velký problém. Moderní jeřábová technika umí pracovat s velkou přesností, značnou část jejich činnosti už zajišťují počítačové jednotky.

Servis a kontrola strojů

Pro správné fungování manipulační techniky v podobě jeřábů různých modelů je důležité provádět pravidelnou údržbu a servis. I ten je nutné vykonat odborným způsobem, což provádí například specializovaná firma, o které se dozvíte na webu https://uplifter.cz/revize-jerabu/. Oblast zahrnuje nejen klasické kontroly kompletních strojů, ale také takzvanou vstupní revizi před tím, než je stroj uvedený do plného provozu, vizte opět https://uplifter.cz/revize-jerabu/. Manipulační technika od Uplifteru představuje evropsky nejširší sortiment. Firma je výhradním dovozcem výkonných japonských minijeřábů značky MAEDA.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná