Nevhodný pracovní oděv zavání vysokou pokutou

Bez ochranného oděvu, montérek, pracovní obuvi a rukavic se spousta pracovníků ve výrobních továrnách, laboratořích a dalších provozovnách neobejde. Pokud by totiž na pracoviště přišla kontrola, zaměstnavatel by dostal vysokou pokutu, stejně tak i samotný zaměstnanec od svého zaměstnavatele, a to přece nechcete. Vedoucí zaměstnanec by měl podle zákoníku práce dbát na bezpečnost a ochranu zdraví podřízených pracovníků. V okamžiku, kdy přijde na kontrolu inspektorát práce, a pracovníci by neměli odpovídající pracovní oblečení, inspektoři by mohli udělit pokutu za přestupek. Sazba se pohybuje mnohdy okolo jednoho až dvou milionů korun.

Kde koupit pracovní oděv?

Především kvůli své bezpečnosti byste měli respektovat pravidla. Přece jen, ochranné oblečení má svůj smysl. Jestliže se chcete vyhnout nepříjemnostem, ale nestačí vám pracovní oděv, který dostáváte od svého zaměstnavatele, pořiďte si ještě náhradní. Samozřejmě existuje na pracovní oblečení velkoobchod, odkud nakoupíte za přijatelnější ceny. Vybrat pracovní oblečení je poměrně složité, neboť současný trh je vskutku rozmanitý. Zaměstnavatelé většinou sahají po nejlevnějším řešením, ovšem nemyslí na to, že se pracovníci necítí pohodlně, protože se v některých modelech není možné ani hýbat. V takovém případě zřejmě vezmete situaci do vlastních rukou a koupíte si komfortnější oblečení, které k výkonu svého zaměstnání potřebujete.

Obraťte se na velkoobchod Xfer

Jedním z předních dodavatelů pracovního oděvu je velkoobchod Xfer, v jehož bohatém produktovém portfoliu najdete trička, polokošile, košile, kalhoty, šortky, blůzy, svetry, zástěry a vesty. Vybrat si můžete jednotlivé kousky v různých barevných variantách. Záleží pouze na vás, jaké potřebujete. Kompletní nabídku najdete přímo na webové stránce https://www.xfer.cz/, odkud si pracovní oblečení rovnou objednáte.

Publikováno: 21. 10. 2018

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná