Tetování už není společenské stigma, ale záležitost pro každého

Není tomu dávno, kdy většinová společnost pohlížela na tetované jedince skrz prsty. Ostatně se vždy říkalo, že tetování holdují jen námořníci, kriminálníci a „spodina společnosti“. Situace se však diametrálně změnila a počet lidí s „kérkou“ je rok od roku větší. Výjimkou nejsou ani lidé s vysokoškolským vzděláním či policisté, jejichž vedení je k bodyartu mnohem tolerantnější než v minulosti. Přesto byste si měli návštěvu salonu důkladně promyslet. Přeci jen jde o záležitost na celý život. Co byste si měli uvědomit a kde nabízí Praha tetování pro nejnáročnější?

Motiv, který neomrzí

Návštěvníci salonů se dělí do dvou hlavních proudů. Zástupci první skupiny si na kůži nechávají zvěčnit motivy, které pro ně mají hlubší význam. Jména dětí, data důležitých životních událostí nebo obrázky, jež nějakým způsobem souvisí s jejich životní cestou nebo je charakterizují. Druhá skupina k tetování přistupuje jako k něčemu, co je aktuálně trendy a zkrátka se jim líbí. Ani na tomto přístupu není nic špatného, jen není od věci zamyšlení, zda se na daný motiv budete chtít koukat i po letech – a nebude vás v ničem omezovat. Jinými slovy – než usednete do tatérova křesla, přemýšlejte!

Tetování bolí, smiřte se s tím

Vnímání bolesti je individuální a na určitých místech jehla nejde téměř cítit. Tam, kde se kůže stýká s kostí (nárty, holeně, klouby, hrudní kost…), počítejte s tím, že vás čekají poměrně perné chvilky. Ale o jde jen o krátkodobý diskomfort, na jehož konci je odměna v podobě jedinečného uměleckého díla. Většina lidí u jediného tetování nezůstane a naopak si na návštěvách salonu vybuduje závislost.

Tatéra vybírejte obezřetně

Co dodat k tomuto bodu? Díky dostupnějším pomůckám přibylo samozvaných umělců, kteří tetují za zlomek ceny profesionála s letitými zkušenostmi – ale pokud vám skutečně záleží na kvalitě výsledku, nesnažte se na tetování ušetřit. Vydejte se do renomovaného salonu, kde vám vytvoří přesně to, co si vyžádáte. Dobrou volbou je například tetování Praha v salonu Unholy, jehož reference hovoří za vše.

Publikováno: 21. 02. 2021

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná