Papoušci potřebují obydlí, kde mohou roztáhnout křídla. Kde ho najdete?

Hledali jste tak dlouho koníček, který by vyplnil váš volný čas, až jste narazili na chov ptáků? Chov ptáků jako takový je velmi oblíbený koníček, v němž se shledává stále více a více lidí. Lidé zkrátka chtějí mít takzvaný offline koníček, při kterém by nepotřebovali mobilní telefon ani žádnou jinou moderní technologii. Chtějí si od veškerých technologií odpočinout, a tak volí chov ptáků. Mimochodem, věděli jste, že chov ptactva je jeden z nejstarších koníčků na světě? Sice se dříve chovali zejména holubi, kteří bydleli v holubnících, nyní se spíše chovají papoušci, kterým kupujeme ptačí klece. V případě, že chcete chovat papouška, měli byste se připravit na to, že se nebude jednat o levnou záležitost. Papoušek jako exotický pták nestojí pár stovek (pokud ho tedy nepořizujete od velkochovatele, který se ho potřebuje zbavit). Obvykle za něj zaplatíte několik tisíc až několik desítek tisíc korun. To však nebude jediná investice. Papoušek potřebuje svou klec trochu vybavit, samozřejmě musíte investovat i do kvalitního krmiva. A bezesporu je třeba investovat i do dostatečně velkého obydlí, v němž papoušci budou moct roztáhnout svá křídla.

Papoušci potřebují prostor

K nejčastěji chovaným druhům papoušků patří zejména papoušek ara nebo papoušek žako (čili papoušek šedý). Ať už se ale rozhodnete pěstovat papouška jakkoli velkého, v každém případě budete muset obstarat prostornou klec, jelikož papoušci prostor potřebují. Rozpětí jejich křídel není zrovna milimetrové. Pokud jste obcházeli zverimexy a chovatelské potřeby, je pravděpodobné, že jste na dostatečně velkou klec nenarazili a že budete potřebovat trochu prostornější klec, než jakou v obchodech nabízí. Jenže kde ji hledat?

Máme řešení

Doporučujeme vám investovat do venkovních voliér a ptačích klecí Aluhobby. Skládají ze z hliníkových profilů a dalších součástek jako stavebnice, o zábavu tedy budete mít postaráno. Navíc velikostně budou odpovídat potřebám papoušků, není tedy nad čím váhat.

Publikováno: 28. 02. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná