Objevte možnosti 3D tisku. Na přání vám si můžete nechat vytisknout téměř cokoliv!

Určitě jste už slyšeli o 3D tisku a jeho četném využití. Na 3D tiskárně se dá zhotovit, cokoliv vás napadne. Že nevíte, jestli se vám do ní vyplatí investovat? Pravděpodobně ne, pokud se nechystáte tisknout častěji. Ale můžete využívat 3D tisk zakázkový – Zlín. V článku vám prozradíme, jak vyřízení takové zakázky probíhá a co od trojrozměrného tisku očekávat.

Využití 3D tisku v praxi

3D tiskárna se dá využívat v mnoha různých oborech. Nápomocná je v průmyslu k výrobě součástek či ve zdravotnictví, kde díky ní vznikají kvalitní protézy a kompenzační pomůcky. S 3D tiskárnou pracuje také pedagogika. Učitelé si na ni vytvářejí učební pomůcky, které přesně odpovídají jejich představám. Existují také umělecké experimenty s 3D tiskem. Využít ho ale můžete i vy sami pro soukromé účely. Třeba k výrobě stylové dekorace nebo jen tak pro zábavu.

Vytvoření modelu

Aby mohlo v 3D tiskárně něco vzniknout, je nutné vytvořit digitální 3D model daného předmětu. Jestliže to dokážete sami, zašlete ho na e-mailovou adresu ve formátu STL, OBJ nebo AMF. Pokud 3D model nemáte a neumíte ho sami vytvořit, zašlete místo něj technický výkres, podle kterého se pak 3D model vytvoří. Není možný ani technický výkres? Pak je na vás, abyste co nejdetailněji popsali, jak si výrobek představujete, aby jej firma mohla správně vypracovat. K tomu nejlépe poslouží osobní schůzka, informace lze předat také telefonicky nebo e-mailem.

Simulace tisku a práce

Na základě hotového 3D modelu firma nasimuluje tisk. Díky tomu se zjistí, jak dlouho bude tisk trvat. Poté se dozvíte cenu služby. Budete-li s navrženou cenou souhlasit, objednávka se stane závaznou. Dostanete fakturu na zálohu, po jejímž zaplacení se zahájí tisk.

Doprava

Hotový výrobek si můžete vyzvednout osobně. Kdo má 3D tisk Zlín daleko, nikam jezdit nemusí a nechá si poslat domů balíček. Doprava je možná do celého území České republiky i na Slovensko.

Publikováno: 26. 09. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná