Vztahy a rodina

Rozlučka se svobodou pro ženicha

Rozlučka se svobodou je jednou z nezbytných součástí příprav na svatbu. A zejména pro budoucí ženichy jde o nezapomenutelnou vzpomínku na svobodná léta. Takže jak tento důležitý životní moment náležitě oslavit?

Na co nezapomenout při organizování

Zvykem bývá, že iniciativu ohledně plánování převezmou kamarádi. Podle tradic by to měl být svědek, nicméně lpět na dodržování tohoto obyčeje už není nutné.

Není výjimkou, že ženich a nevěsta organizují rozlučku sami, záleží to hlavně na tom, zda stojí o překvapení. Nejprve je vhodné si ujasnit, kolik lidí se bude účastnit. Půjde o dva nejbližší přátele ženicha nebo pojmete celou akci tzv. „ve velkém“ v partě lidí?

Všechny pozvané hosty je potřeba zkoordinovat a pozvat. Využít k tomu můžete například sociální sítě.

Termín promyslete tak, aby pokud možno všem pozvaným vyhovoval a nikdo se nemusel omlouvat. Klíčové je hlavně místo a program rozlučky. Kde všude se může odehrát ta pravá pánská jízda?

Striptýz

Účast spoře oděných slečen bývá pány pro tento typ akcí vyhledávaná, nicméně je vhodné si raději ověřit, jak se k zážitkům podobného ražení staví sám ženich. Pokud je stydlivý nebo z úcty ke své budoucí manželce nic podobného podstoupit nechce, raději byste ho neměli nutit.

Platí to samozřejmě i pro případy, kdy jste si vědomi toho, že místo vašeho veselí by se nejspíše tak trochu „provalilo“ a nevěsta by z takového zjištění neměla radost. Účelem rozlučky je vstup do manželství oslavit, ne ho zcela zhatit.

Ale pokud si váš kamarád bere nadmíru tolerantní ženu, která přivře nad nezávazným laškováním oko a bude se tvářit, že raději neví, co se na pánské jízdě dělo, může i návštěva strip baru být možností.

Oblíbená restaurace

K pohodové atmosféře patří lidé, které máte rádi, dobré jídlo a pití. Proč se tedy nevydat oslavovat rozlučku se svobodou se ženichem do oblíbené restaurace?

Zdá se vám, že posezení by chtělo ještě něčím ozvláštnit? Doplnit můžete celý program například řízenou degustací vín po boku profesionálního someliéra. Některé pány potěší také degustace piv nebo kvalitních rumů.

Přítomnost alkoholu tak lze pojmout veskrze důstojně, rozlučka pro ženicha nemusí končit těžkým ránem. Má-li vše proběhnout hladce, raději si v tento den odpusťte i případné „vtipné“ poznámky na téma manželství.

Bar

Bar patří rovněž k tradičním místům rozluček a pánům obvykle omezený program nijak nevadí, důležití jsou pro ně kamarádi, potažmo dobré pití. Máte-li odvahu na pořádný noční „tah“ městem, můžete podniků vystřídat i více.

Jen opět pozor, ať se noční zážitky stanou jen veselými historkami, které můžete dávat k dobru veřejně, zejména pak před budoucí nevěstou. Je pochopitelné, že alkohol na pánských rozlučkách mnohdy teče proudem a lze nad tím přivřít oči, nikoho by se však rozlučka se svobodou neměla žádným způsobem dotknout.

Kromě alkoholu si pánové rádi vychutnají i kvalitní doutníky a zabavit se mohou na bowlingu či při šipkovém turnaji. I když muži si na hry obvykle nepotrpí, beer pong vás skvěle zabaví. Princip je jednoduchý: snažíte se trefit do soupeřova kelímku a pokud se vám to povede, musí jej soupeř vypít.

Zážitkové aktivity

Rozlučka se svobodou se dá pro ženicha pojmout také zážitkovou formou. Ať už ho vezmete na nezapomenutelný eurovíkend, rozhodnete se sjíždět na raftech řeku, lézt na skály, vyzkoušet si tandemový seskok nebo třeba jít na exkurzi do pivovaru, vhodnou aktivitu vyberete pro jakkoli založené pány.

Nezapomeňte si také nechat vyrobit trička s vlastním potiskem. Díky tričkům na rozlučku se svobodou celý „gang“ nikdo zaručeně nepřehlédne. Přizpůsobit je můžete i tématu rozlučky a ženichovi navíc díky takovým tričkům zůstane i originální suvenýr.

Chata

Pronajmout chatu nebo využít možnosti si ji zapůjčit od známých, či rodiny znamená, že o prostor máte postaráno. Co dál?

Nakupte soudek s pivem, připravte grilované maso a další pochutiny, případně pokud budou manželky a přítelkyně ochotny vás obdařit i vlastnoručně upečenými moučníky a dalšími dobrotami, určitě je můžete přinést s sebou.

Vyloženě se hodí nachystat i tradiční táborák a opékání buřtů. Pohodový večer dál můžete strávit zpěvem a povídáním. A spát je možné nakonec i pod širákem. Mnozí si ostatně možná „ustelou“ na zahradě i nezáměrně, až jim dalším pivem poněkud ztěžknou nohy.