Rekonstrukce: Co vás čeká, když se pustíte do nových rozvodů topení a vody?

Rozvody topení a vody představují stejně jako elektřina či odpady téma, kterému se při zařizování nového bydlení nebo rekonstrukci toho stávajícího nevyhne téměř nikdo. Bohužel jde o nezbytnou investici a je potřeba se s ní dopředu smířit. Co vás čeká a nemine?

Kdy to bez nové vodoinstalace nepůjde?

V zásadě se nabízí dvě situace, kdy budete nuceni vyhledat odborníky na rozvody vody České Budějovice:
  1. rekonstruujete bydlení,
  2. stavíte nový dům.
Pokud jste se pustili do rekonstrukce, k potřebě řešit vodoinstalaci vás nejčastěji dožene koroze a s ní související poškození plechových těles. Nebudete-li problém řešit, vzrostou vám náklady na topení a v dohledné době dojde k poruše, jejíž náprava by vás mohla stát podstatně větší částku.

Co všechno výměna rozvodů zahrnuje?

Pokud probíhá výměna/montáž vodoinstalace kompletně, mění se, popř. instalují:
  • otopná tělesa (radiátory),
  • podlahové vytápění,
  • zdroj tepla (krb, kamna, kotel),
  • konvektory,
  • oběhové čerpadlo,
  • expanzní nádoba,
  • dvoupolohové kohouty,
  • a samozřejmě rozvody vody, tzn. trubky.

Svépomocí, anebo společně s odborníky?

Zajištění nových rozvodů vody a topení není činnost, kterou by zvládl každý kutil. Pokud se na to necítíte, neváhejte se obrátit na topenářství České Budějovice. V budoucnu se díky tomu vyhnete vysokým nákladům za opravy. Je třeba si uvědomit, že jakmile jednou trubky „zaházíte“ omítkou, položíte podlahy, nainstalujete obložení, vymalujete a přivrtáte poličky, případné dodatečné zásahy a opravy výrazně naruší chod domácnosti.

„Neviditelné“ vedení

Hlavní úkol je jasný – zajistit kvalitní rozvody a přitom docílit toho, abyste o nich nevěděli. Jediným viditelným výstupem by měly být radiátory a v případě podlahového topení ani ty. Pro samotné vedení se dnes nejčastěji používají trubky ocelové, měděné, plastové s hliníkem nebo plastové s kyslíkovou bariérou. Pokud si nejste jisti, jaký materiál bude pro váš dům nebo byt ideální, jaký kotel vybrat a jak komplexně nové rozvody vody a topení vyřešit, kontaktujte vodoinstalace České Budějovice.

Publikováno: 24. 05. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná