Pánské semišové boty a jejich údržba

Semišové boty snad nikdy nevyjdou z módy. A jestli chcete být \"in\", ale stále ještě tápete v módních trendech, pak semišové boty jsou jistá sázka do loterie. Jestliže Vás omrzely ty omšelé barvy semišových bot (černá, hnědá, šedá), pak se můžete začít radovat. Letos jsou v kurzu a hlavně k dostání pánské semišové boty v červené, modré, zelené a fialové barvě v různých odstínech a s různým barevným podkreslením podrážek. Tím rozhodně oživíte svůj botník. Hodně lidí se semišovým botám vyhýbá, protože se obává složité údržby. Údržba semišových bot
  1. Nové semišové boty nastříkejte voděodpuzujícím sprejem. Běžně k dostání jsou spreje od Loake nebo Allen Edmonds a další. Sprej vytvoří ochrannou vrstvu a tím je obuv chráněná před mokrem a nečistotami. Jednou za čas tuto \"kúru\" svým botám dopřejte, protože ochranná vrstva skutečně nevydrží na věky. Sprej vždy nastříkejte na suchou a očištěnou obuv.
  2. Jestliže na botách ulpí nějaká skvrna, použijte speciální kartáč na semiš. Bez úspěchu? Pak si na pomoc vezměte speciální gumu na semiš.
  3. Pokud ani to nepomůže, zbývá jediné ...  Nastříkejte na semišové boty sprej na čištění semiše a rozetřete hadříkem nebo houbou. Následně opláchněte boty pod tekoucí vodou. Pak stačí nechat boty uschnout a vykartáčovat.
 

Publikováno: 17. 05. 2017

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná

Tagy: pánské semišové boty | údržba semišových bot