Pravda o práci realitního makléře: Opravdu ji může dělat každý?

Snadno vydělané miliony? Ty v realitách nečekejte. Na velmi slušné peníze si možná přijdete, ale počítejte s tím, že výdělek jde ruku v ruce se schopnostmi a vynaloženým úsilím. Přesto jde o profesi, která je pro většinu lidí velmi atraktivní, a to především z hlediska absolutní volnosti. Chcete-li si svou práci zorganizovat podle svých časových možností a nepodřizovat se pevnému harmonogramu zaměstnavatele, bude se vám na trhu s realitami líbit.

Co realiťák vlastně dělá?

Představa, že realitní makléř chodí z bytu do bytu a prodává nemovitosti, je od skutečnosti velmi vzdálená. Pracovník realitní společnosti dělá mnoho různých činností. Zastává funkci finančního a právního poradce, asistenta i psychologa. Pracuje v terénu i v kanceláři a jeho prioritou je uspokojit potřeby a přání klientů. Práce v realitách je vše, jen ne nuda a stereotyp.

Jde to i bez titulů

Realitní makléř práce není v České republice nijak regulovaná, a proto ji může vykonávat každý bez ohledu na dosažené vzdělání. Díky tomu má šanci na perfektně placenou práci takřka kdokoliv – mladá maminka, která si nestihla dodělat střední školu, stejně jako inženýr nespokojený ve svém oboru. Zmínku o tom, že „práce realitního makléře je pro každého“, však berte s rezervou. Důležité jsou tzv. soft skills. Vhodný kandidát by měl být velmi komunikativní, flexibilní, spolehlivý a ochotný řešit problémy. Pokud nemáte rádi kontakt s lidmi, raději se poohlédněte po jiném zaměstnání. V realitách vám pšenka nepokvete.

Kolik si vyděláte?

Příjem je přímo úměrný schopnostem, času strávenému v práci a vynaloženému úsilí. Mohou to být tisíce korun měsíčně i více než sto tisíc korun. Obecně je plat realitního makléře nadprůměrný. A jak se stát realitním makléřem třeba hned teď? Kontaktujte realitní kancelář RE/MAX Anděl, která vám poskytne zázemí renomované společnosti. V začátcích vám ochotně pomohou zkušenější kolegové a za svou práci dostanete atraktivní provizi. Více se dozvíte na remaxandel.cz.

Publikováno: 05. 01. 2019

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná

Tagy: plat realitního makléře | práce realitního makléře