Proč si letos užít dovolenou u Máchova jezera?

Dovolená u Máchova jezera patří mezi oblíbené destinace v České republice, a to nejen mezi místními obyvateli, ale i mezi turisty z celého světa. Toto malebné místo nabízí mnoho aktivit, které vám pomohou odpočinout si a zrelaxovat se v příjemné atmosféře. Pokud plánujete strávit svou dovolenou u Máchova jezera, tady je pár tipů, jak si ji co nejvíce užít.

Nejprve si zarezervujte ubytování. Máchovo jezero nabízí různé typy ubytování - od kempů a chat po hotely a penziony. Vyberte si tu možnost, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a rozpočtu. Pro ty, kteří chtějí být v přírodě co nejvíce, je tu možnost kempování. Máchovo jezero nabízí mnoho kempů a tábořišť, kde si můžete postavit svůj stan a užít si přírodu na vlastní kůži. Preferujete-li komfort, bude se vám zamlouvat nově zrekonstruovaný bungalov Elite.

Při příjezdu se určitě nezapomeňte projít po okolí a poznat krásy přírody, které zde najdete. Máchovo jezero leží v chráněné krajinné oblasti, takže se tu můžete těšit na malebné krajiny, lesy, louky a pole. Vydejte se na výlet pěšky, na kole nebo na koni. Pokud hledáte trochu adrenalinu, zkuste si projet okolí na čtyřkolce.

Koupání je samozřejmě další z aktivit, které tu můžete dělat. Máchovo jezero je velmi čisté a nabízí vám možnost si zaplavat v jeho vodách. Kromě klasického koupání můžete využít i další vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing, paddleboarding a další. Pokud vás více lákají výlety na vodě, můžete si pronajmout vodní skútry, lodě nebo čluny.

Pro milovníky historie a kultury je v okolí Máchova jezera také mnoho zajímavých míst. Navštivte například hrad Bezděz, který leží na kopci nad jezerem. Je to jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v České republice a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další možností je navštívit město Doksy, které je proslulé svým barokním zámkem a romantickým parkem.

V každém případě se vyplatí strávit u Máchova jezera minimálně prodloužený víkend. A pokud vaše volba padne na ubytování Staré Splavy, získáte skvělý výchozí bod pro poznávání všech zdejších krás.

Publikováno: 21. 03. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná