Škody v běžném životě nebo v práci? Kryjte si záda vhodnou pojistkou!

Občas se nepříjemná nehoda stane každému. Někdy jde o maličkost, třeba o politý telefon kávou nebo rozbitou věc za několik stovek nebo tisícovek korun. V jiném případě však škody dosahují statisícových až milionových částek. Bez přehánění, stačí jet zalyžovat do rakouských Alp a nechtěně někoho při jízdě porazit, následná léčba a rekonvalescence může přijít na více než milion korun. To už žádná sranda není a úhrada škod může být celoživotním závazkem. Není proto lepší si krýt v běžném životě i tom pracovním záda vhodným pojištěním?

Jistota za všech okolností

Stát se může v běžném životě úplně všechno, nehody si totiž nevybírají a stávají se dnes a denně. Někdy může jít o prkotinu, jindy ale můžete vlivem neopatrnosti trpět zbytek života. I z toho důvodu je vhodné si sjednat pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na škody způsobené v běžném životě. Pojistku si lze sjednat ve čtyřech variantách s ohledem na výši pojistné částky (3, 5, 7 nebo 10 milionů Kč). Ke škodě však nesmí dojít úmyslně nebo pod vlivem návykových či psychotropních látek.

Pro celou rodinu a na celém světě

Výhodou však je, že pojistka platí na všechny členy domácnosti včetně domácích mazlíčků vyjma psů, koňů a hospodářských zvířat, ty je ale možné připojistit. Pojištění je bez spoluúčasti a limit pojištění je jednotný u škod na zdraví, majetku i finančních. Obavy nemusíte mít ani na cestách do zahraničí na dovolenou, protože pojistka má celosvětovou platnost. To je i případ pojištění profesní odpovědnosti.

Pro klid v práci

Tento pojistný produkt zajistí ochranu před úhradou škod v zaměstnání i při cestách do ciziny, a to do výše 4,5násobku hrubé měsíční mzdy, což je dáno zákoníkem práce. Maximální pojistná částka je 500 000 Kč, spoluúčast je povinná, ale je možné upravit její výši. Pojištění se vztahuje na škody způsobené zaměstnancem svému zaměstnavateli při výkonu povolání. Existují tři varianty s ohledem na druh pracovní činnosti: STANDARD se hodí pro kancelářské a administrativní profese, naopak ŘIDIČ a ŘIDIČ PLUS pro zaměstnance, kteří používají firemní vozy nebo je mají dokonce k dispozici pro soukromé účely.

Publikováno: 21. 03. 2021

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná