Jakým nábytkem vybavit kancelář, aby byla stylová i praktická?

Kancelářské stoly, židle, křesla a kontejnery se zásuvkami jsou vhodným nábytkem v kanceláři. Své kancelářské prostory můžete zvelebit i recepčním pultem, kartotékou, věšáky na kabáty, lampami nebo magnetickými tabulemi. V kanceláři se máte cítit jako doma. V rámci vybavení kanceláří musíte mít pohodlné kancelářské židle i pracovní stoly. Kancelář je místnost, kam je třeba dát celou řadu nábytku. Nejdůležitějším z nich jsou pracovní stoly a konferenční stolky. Můžete si vybrat z celé řady velikostí, barev, tvarů i materiálů a z celé řady typů. Ředitel i jeho zaměstnanci ke své práci potřebují psací, kancelářské stoly a pohodlné kancelářské židle. A protože se více početné osazenstvo na poradu k psacímu stolu do kanceláře prostě nevejde, uvítáte i velké jednací stoly do konferenčních místností a k nim dostatečný počet jednacích židlí.

Kam usadit návštěvu

Protože se v kanceláři přijímají i různé návštěvy, klienti, obchodní partneři a další klientela, je třeba je někam usadit. Pořiďte si třeba pohodlnou sedačku ke konferenčnímu stolku, na který jim můžete postavit i šálek kávy. Jaké parametry by měly splňovat stoly a stolky? Kancelářské psací stoly pořizujte v provedení vzhledem k dispozičnímu řešení dané místnosti. Jde o psací stoly rovné, rohové i s vykrojením. Důležitá je jejich stabilita a velikost pracovní desky. Myslete na to, co všechno potřebujete mít na psacím stole a kolik místa vám pak zbude pro práci. U stolů, na kterých bude počítač, myslete i na jejich hloubku. K tomu volte nastavitelné židle do kanceláře.

Stoly a židle do kanceláře

Vzdálenost pracovníka od monitoru má být alespoň 50 cm, aby si nenamáhal zrak. Pro vytížené pracovníky, kteří u stolu pracují na počítači i ručně, jsou vhodné rohové stoly poskytující mnohem více prostoru. Tloušťka pracovní desky stolu musí být dostatečná, aby se stůl pod tíhou předmětů neprohýbal. Psací stoly z lamina mají být opatřené ABS hranou pro větší stabilitu nábytku, kde nábytku hrozí mnohem větší mechanická zátěž. Vyrábí se v tloušťkách 0,5 až 3 mm. Pracovní stůl musí mít i úložný prostor s dostatkem zásuvek.

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná