Trápí vás jarní únava? Víme, co pomáhá!

Na jaře máme spoustu plánů a po zimě se opět probouzíme do plného režimu. Jenže to dokáže značně unavit. Ke každodenní běžné práci se přidávají ještě venkovní aktivity v podobě sportování nebo práce na zahradě. A tělo si po čase může říct, že toho má dost a je jednoduše unavené. Jak si s tím poradit? Řešení spočívá ve správném stravování a volbě vhodných doplňků výživy. V článku najdete doporučení na přípravky, které mohou pomoci.

Pravidelný denní režim

Chodíte každý den spát v jinou dobu a jindy i vstáváte? Potom se není čemu divit, že je tělo zmatené. Jedním ze základních zdravých návyků je totiž vytvoření pravidelného režimu. Vaše tělo se odmění v podobě dostatku energie, odpovídající regenerace a větší spolehlivosti ohledně toho, co máte vlastně čekat. Schválně si vyzkoušejte udělat týden, kdy budete chodit spát a vstávat ve stejnou dobu s železnou pravidelností. Možná se zlepší potíže s usínáním a ranní vstávání nebude tak příšerné. K pravidelnosti zkuste dostat i rozvržení jídel během dne.

Hořčík vyzraje na únavu

Jedním z důležitých doplňků stravy, který dokáže výrazně pomoci s únavou, častým vyčerpáním nebo nervovým podrážděním, je hořčík. Výraznou část doporučené denní dávky získáte například v doplňku stravy JMELÍ - HLOH plus Hořčík, kde je účinná kombinace různých látek pro maximální podporu nervového systému a prevenci únavy.

Dbejte na pestrou stravu a správný pitný režim

Zobat doplňky stravy většinou nestačí a pro ještě lepší výsledky je vhodné zařadit výraznější změnu. Zaměřte se zejména na to, co vlastně jíte. Je váš jídelníček bohatý na ovoce, zeleninu a zdravé zdroje bílkovin a tuků? S pomocí jednoduchých výpočtů si také zkontrolujte, jestli jíte dostatečně, nebo se zbytečně trápíte hlady i v okamžiku, kdy nechcete hubnout.

Publikováno: 20. 04. 2019

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná