Tři méně známé důvody, proč investovat do zlata

Profit, osvobození od DPH... To všichni znáte. V tomto článku vám ale ukážeme tři méně známé důvody, proč byste měli do zlata investovat i vy. Zlato si drží svoji cenu, pokryje inflaci, vydělá vám spoustu peněz... Takových důvodů jste určitě slyšeli spoustu. V tomto článku se ale podíváme na méně známé důvody, proč byste investičnímu zlatu měli věnovat svoji pozornost.

Investiční zlato jako pojistka proti politickým rizikům

Nová měna, vysoká inflace, neschopnost státu a centrálních bank splácet své dluhy... Černých scénářů, které mohou nastat, je celá řada. Spoléhat se tedy na klasickou měnu a dobře známé investice tak často nemusí být to nejchytřejší řešení. Pokud ale budete investovat do zlata, ochráníte svoje peníze před neschopností ostatních. Zlato je totiž věčné.

Je to celosvětově akceptovaná měna

Není příliš mnoho měn, kterými byste mohli platit ve více než v jedné zemi na světě. Výjimkou je pouze euro, kterým zaplatíte téměř po celé Evropě. Investiční zlato sice už dávno není tím platidlem jako před několika staletími, i přesto si stále drží svoji hodnotu. A některé státy jím dokonce podpírají svoji vlastní měnu v případě krachu. To už mluví samo za sebe.

Zlato je poslední formou anonymního investování

Abyste dneska mohli investovat, musíte třetí straně odevzdat veškeré osobní údaje. Je jedno, jestli půjdete do banky nebo k brokerovi, vždy po vás bude chtít ověření totožnost v podobě občanského průkazu. U zlata nic takového neplatí. Fyzické zlato si můžete v obchodě pořídit bez toho, aniž byste museli zdlouhavě prokazovat svoji totožnost a předávat osobní informace třetí straně. Jedná se tedy o jeden z posledních způsobů, jak můžete investovat anonymně a nezávisle.

Jak investovat?

Jak jste mohli v předešlých odstavcích zjistit, zlato je skvělou investicí. A to i pro ty, kteří nemají příliš mnoho peněz. Ale kde nakoupit zlaté cihličky z české produkce? Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, ale v e-shopu www.zlate-mince.cz, který provozuje renomovaný prodejce Zlaté Mince - Numismatika lze zakoupit investiční zlato značek Argor Heraeus a P.A.M.P. (obojí švýcarské rafinérie). Osobně lze zajít také do specializované prodejny v Obecním domě. Český prodejce nakupuje zlato od dceřiné společnosti rakouské národní banky a garantuje původ i ryzost. .

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná