Úklid domácnosti Praha radí: Víte, že je citron skvělý pomocník při úklidu?

Nemáte doma žádné čisticí prostředky, ale uklidit potřebujete? V tom případě má pro vás Úklid domácností Praha radu. Zkusili jste citron? Teď v zimě se citrony nakupují ve velkém. Do čajů, na řízek nebo jako zálivka. I jako prevence před zimním nachlazením. Citrony mají však daleko širší využití. Jaké?

Skvrny na oblečení

Máte skvrnu na bílém tričku a její vyčištění je v nedohlednu? Zkuste to ještě jednou, než tričko vyhodíte. Smíchejte stejný díl vody i citronové šťávy a tričko do této směsi namočte. Poté se snažte skvrny vyčistit.

Pomoc proti molům

To, že proti molům pomáhá levandule, vědí všichni. Víte ale, že vám může pomoci i citron? Přesněji ten nasušený? Zkuste si usušit pár plátků citronu, vložte je do látkového pytlíku a umístěte do skříně. Uvidíte, že si tam žádný mol netroufne.

Pomůže vyčistit nerez

Nerez je krásný, ale špatně se čistí. Pokud chcete zvolit přírodnější variantu čističe na nerezové nádobí či povrchy, smíchejte citronovou šťávu se solí. S touto směsí pak opatrně vydrhněte nádobí, vodovodní kohoutky i dřez.

Vyčistí i mikrovlnku

Pokud chcete čistit mikrovlnku, smíchejte 250 ml octa s 250 ml vody, pár kapkami citronu a trochou esenciálního oleje. Směs nastříkejte do mikrovlnné trouby a setřete hadříkem. Nyní nechte mikrovlnku alespoň 20 minut větrat.

Osvěžovač vzduchu

Trápí vás doma v zimě, v době, kdy se topí, suchý vzduch? V tom případě je třeba jej zvlhčit. Ptáte se jak? Na topení umístěte nádobu s vodou, z níž se bude voda odpařovat a vzduch v pokoji se tak zvlhčí. Do vody přidejte i pár kapek citronu či pomeranče a získáte i příjemný osvěžovat vzduchu.

Kuchyňské prkénko jako nové

Kuchyňská prkénka patří k nejznečištěnějším předmětům v domácnosti. Obsahuje spousty bakterií. Proto jej čas od času pořádně vydrhněte. Pomoct vám může například rozpůlený citron, jehož polovinou budete po prkénku přejíždět. Pokud chcete zapojit i abrazivní složky, můžete přidat sůl.

Voňavá lednice je fajn

Občas se stane, že v lednici zapomeneme nějaký kousek jídla, nebo zde uložíme něco aromatického. Pokud se chcete zápachu zbavit, tak jeho zdroj nejprve odstraňte z lednice pryč. Potom si vezměte kousek vaty a naneste na něj citronovou šťávu. Vatu vložte do lednice a po nějaké době vyjměte.

Úklid domácnosti Praha pomůže tam, kde vy nestíháte

Občas nastanou chvíle, kdy je veškerá naše snaha o úklid marná. Nemusí jít jen o nedostatek času a chuti, ale třeba i to, že nemáme kvalitní techniku a čisticí přípravky. Ty ale Úklid domácnosti Praha má – a k ní i zkušené zaměstnance, kteří vám pomohou s úklidem všeho druhu.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná