V moderní domácnosti nesmí chybět moderní nábytek. Jak vypadají současné trendy?

Přemýšlíte, jak zařídit domácnost, aby vypadala dobře a aby vám návštěvy záviděly? Podívejte se, jaké jsou současné trendy v nábytku a vybavte svůj domov moderními designovými kousky. Bez nich by to prostě nešlo!

Kuchyně

Stále oblíbenější jsou kuchyňské ostrůvky, pokud to váš prostor dovolí, určitě si ostrůvek do své kuchyně zakomponujte. Co se týče barev, zapomeňte na dávno oblíbenou bílou. Současné trendy směřují k tmavým barvám, neboť působí elegantně. To si ovšem nemůžete dovolit v malém bytě – tmavé odstíny by už tak neprostornou kuchyň ještě zmenšovaly. V takovém případě volte raději šedou, modrošedou nebo třeba jemně tyrkysovou kuchyňskou linku. Na ústupu jsou také lesklé materiály, nevyskytují se už ani na bateriích a dřezu. Dbejte na to, aby byla vaše kuchyň dobře osvětlena.

Obývací pokoj

Stále rozšířenější je propojení obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní. Jednotlivé části tohoto velkého prostoru se pak od sebe oddělují různým druhem nábytku, kusovými koberci nebo nasvícením. Co se týče obývacích stěn, skříní, komod a konferenčního stolku, vládnou stejně jako v kuchyni tmavé odstíny. Bojíte se, že bude takový pokoj vypadat smutně? Vyřaďte z něj obyčejnou béžovou či šedivou sedačku a nahraďte ji novou, barevnou. Pěkně vypadá třeba sytě červená nebo námořnická modř, fantazii se ale meze nekladou.

Ložnice

Dříve se říkalo, že do ložnice patří studené barvy, které podporují spánek. Letos ovšem přišla revoluční myšlenka, podle které by v ložnicích měly být naopak teplejší odstíny. Neznamená to hned, že máte vymalovat stěny na oranžovo, zaměřte se spíše na drobné detaily a doplňky. Kvalitu spánku ovlivní správně zvolená matrace a postel. U těch se už několik let drží obliba výrazného vysokého čela. Povlečení volte s příjemným vzhledem, např. s květy.

Publikováno: 04. 10. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná