Vlastnosti úspěšného franšízanta. Máte je i vy?

Franchising je forma podnikání, při které přejímáte veškeré know-how od svého franšízora. Oplátkou jste zavázáni dodržovat určité postupy. Tato forma podnikání nabízí rychlou možnost, jak své aktivity rozvíjet. Jaké vlastnosti musí mít úspěšný franšízant?

Jste šéfem, na to nezapomeňte

Když se pro rozjezd svého podnikání rozhodnete pro franchising, je to pro vás velmi výhodné. Veškeré nástrahy podnikání na vašem konkrétním trhu totiž již prošel váš franšízor, majitel franšízy, a uznal za vhodné, že byste mohli uspět. Stále ale musíte mít na paměti, že jste to vy, kdo je šéfem. Jste šéfem své vlastní pobočky a sebelepší franšízu můžete poškodit nebo naopak zdokonalit svým osobním přístupem. Vaše povahové vlastnosti jsou proto určující.

Jste zodpovědní

Vlastnit franšízu není složité, ale není to práce pro každého. Pokud se pro tuto volbu rozhodnete, měli byste ve společnosti svých známých být vždy považováni za zodpovědnou osobu. Dodržování termínů je svaté, stejně jako špičková komunikace s jednotlivými členy týmu. Bohémskou duši franchising nezaujme, může ji dokonce poškodit. Zodpovědnost a podnikatelský přístup by pro vás měl být určující.

Rozvíjíte myšlenku

Jako další výhoda pro franšízanta je to, že dokážete jít ještě dál v myšlení, které je vám nabídnuto. Sice můžete úspěšně vést pobočku, která již má vybudované nějaké jméno, přesto ale svým vlastním přístupem dokonce dokážete přivést více zákazníků než všechna vaše konkurence. Buďte příjemní, buďte sví, ale především mějte svou práci a lidi v ní skutečně rádi. To je vlastnost, kterou ihned každý pozná, a budete přitahovat další úspěšné projekty jako magnet.

Smlouvy jsou pro vás neměnné

Franchising představuje přímou cestu k úspěšnému podnikání. Přitom stále musíte dodržovat závazné podmínky. Jejich porušením si dláždíte cestu k potížím, které dříve nebo později přijdou. Proto byste vždy měli považovat jednotlivé prvky smlouvy za „svaté“ a neměnné.

Franchising je forma podnikání, kdy se riziko podnikání velmi snižuje. Zároveň jste ale nuceni dodržovat závazné pokyny.

Publikováno: 30. 11. 2021

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná