Vodní filtry šetří vaše zdraví i domácí spotřebiče

V českých domácnostech je k přípravě pokrmů a nápojů běžně využívána voda z kohoutku. Věděli jste ale, že i přes přísnou kontrolu může kohoutková voda obsahovat stopové množství nežádoucích látek, jako jsou pesticidy, chlór a další? Neupravená kohoutková voda může mít negativní dopad na naše zdraví. Tvrdost navíc snižuje životnost domácích spotřebičů. Právě proto jsou filtry na vodu investicí, která se vám rozhodně vyplatí. Voda z kohoutku často chutná po chloru, který je do ní v malém množství přidáván, aby zničil bakterie. V některých oblastech se potýkáme také s tvrdostí vody, která ničí kuchyňské spotřebiče. Nejen z těchto důvodů doporučujeme filtr na vodu, který vodu z kohoutku zbaví nežádoucích látek i nadměrné tvrdosti, aniž by ztratila všechny minerální látky.

Možnosti filtrace vody

Pitná voda – filtr na vodu, který je zpravidla umisťován na kuchyňskou linku nebo pod ni, zbaví vodu nežádoucích látek, které z dlouhodobého hlediska mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. Patrný rozdíl v chuti takto upravené vody poznáte hlavně při pití obyčejného čaje či kávy. Oblíbenou alternativou vodovodních filtrů jsou filtrační konvice, které i přes svou jednoduchost dokáží upravit vodu dostatečně kvalitně. Voda na sprchování – filtr umisťovaný do sprchy ocení zejména osoby s kožními problémy. Pokud tedy máte citlivou kůži a chcete udělat pro vaše zdraví více, filtr do sprchy můžeme jen doporučit. Destilovaná voda – v domácnosti oceníte i destilovanou vodu, kterou získáte pomocí destilačních přístrojů. Pomocí takto upravené vody značně prodloužíte životnost své pračky či žehličky.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o filtru na vodu, filtrační konvici nebo jiném produktu pro úpravu vody? Kvalitní přístroje k filtraci vody najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví.

Publikováno: 26. 09. 2019 / Aktualizováno: 23. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná