S elektřinou opatrně. Opravy nechte na odbornících, jde o život!

Jak moc jsme na elektřině závislí, si uvědomíme až ve chvíli, kdy „vypadne“ proud. Stačí pár minut a máme pocit, jako bychom právě zažívali apokalypsu. Chladnička je tichá jako hrob, dioda na modemu nebliká a po televizní kulise zbyla jen mlhavá vzpomínka. Nabízí se obligátní otázka – co s tím? Třeba jen vyskočil jistič. Anebo je porucha na vedení. Především zachovejte klid. Prozradíme vám, co si v případě elektrokatastrofy počít.

Nejdříve nahlaste poruchu dodavateli

Zkušený elektrikář Praha -1 radí: Než se pustíte do organizování záchranné akce, zjistěte, kde je problém. Vytočte číslo svého dodavatele elektřiny a zeptejte se operátora, zda již eviduje poruchu. Pokud vám oznámí, že je chyba skutečně ve vedení vysokého napětí, v trafostanici nebo jinde mimo vaše bydlení, nezbude vám než čekat až havárii vyřeší technik distributora.

Porucha je u vás doma? Zavolejte elektrikáře

Dozvěděli jste se, že je ze strany distributora vše v naprostém pořádku? V takovém případě budete muset havárii vyřešit na vlastí pěst. Přesněji zavolat odborníka, který na rozdíl od běžného smrtelníka elektrikářským řemeslem nepolíbeného přesně ví, co dělá. Elektrikář Praha – 2 upozorňuje, že zasažení elektrickým proudem bývá smrtelné. V „lepším“ případě končí poraněním vnitřních orgánů.

Potřebujete pomoc ihned a za levný peníz?

Kde v Praze a okolí hledat odborníka, který se na vás nevykašle? Dobro volbou je elektro pohotovost Elektro Elefant. Kvalifikovaný elektrikář dorazí v co nejkratším čase a okamžitě odstraní jakoukoliv poruchu nebo havárii na elektroinstalaci. Služba funguje nonstop, a to i o víkendech a o svátcích. Elektrikáře se nezdráhejte zavolat i na pomoc s instalací a zapojením elektrického spotřebiče či kvůli jiné činnosti, která vyžaduje odbornost a zkušenosti. S elektřinou nejsou žerty a je mnohem jistější, když se o ní postará někdo erudovaný.

Publikováno: 30. 03. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná