Co nesmí chybět v truhlářské dílně?

Jste zruční a baví vás práce se dřevem? Založte si truhlářskou dílnu! Truhláři se dnes řadí mezi nedostatkové, a tudíž velmi dobře finančně ohodnocené řemeslníky. Spolu se zedníky, obkladači, klempíři a pokrývači. O tyto obory nebyl v posledních letech takový zájem. Každý chtěl být spíše manažerem, kterých je teď nadbytek. I to je důvod, proč zedník v Praze mí plný diář na tři roky dopředu. Dobrou zprávou je, že truhlářskému řemeslu je poměrně snadné se naučit. Postačí absolvovat rekvalifikační či víkendový truhlářský kurs. A pak bude zapotřebí založit si truhlářskou dílnu.

Zakládáme truhlářskou dílnu

Základem truhlářské dílny je pevný a masivní truhlářský stůl (neboli ponk). V kombinaci s patřičným truhlářským náčiním. Rozmyslete si, co vlastně ve své dílně budete chtít vyrábět, abyste investovali jen do náčiní, které skutečně využijete. Dobrou zprávou je, že vše nezbytné seženete na jednom místě – například na e-shopu simek.eu, jehož provozovatelem je firma Šimek Proficentrum, která už téměř tři dekády dodává vybavení pro dřevozpracující průmysl, konkrétně právě pro truhláře. Dřevoobráběcí a kovoobráběcí stroje, elektrické i ruční nářadí, nábytkové kování, nástroje, měřidla, laky, lepidla a tmely, vzduchotechniku, vybavení pro lakovny, stoje pro zpracování palivového dřeva.

Vybíráme nářadí pro truhláře

Šroubováky, kladívko, kleště, kleště, hasák, šroubky a matice, hřebíky, metr, vodováha. Stejně jako vrtáky různých velikostí, brusné papíry, stojanová vrtačka atd. Truhláři rozhodně nejsou žádnými troškaři. Seznam všech nezbytností, bez nichž se při své práci neobejdou, rozhodně není krátký. Pro práci se dřevem je dále nutná bruska, vrtačka a truhlářská frézka (ať již ruční či stolní). Dále jsou důležité pily. Základem truhlářské dílny je především dobrá stolová kotoučová. Jistě však využijete i klasické ruční pily. Není toho zrovna málo. Snad vás uklidní, že se jedná o jednorázovou vstupní investici. Navíc do nářadí, s nímž pod rukami budou vznikat hotová umělecká díla. Respektive tomu tak může být.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná