Zdraví a fitness

Jak se účinně chránit před kornavirem?

Covid-19 je onemocnění způsobované novým koronavirem. Toto onemocnění nakaženému způsobuje respirační, tedy dýchací problémy. Covid-19 se projevuje zvýšenou tělesnou teplotou, ztíženým dýcháním, ztrátou čichu a chuti a mnoha jinými příznaky. U osob s oslabenou imunitou může způsobovat vážné zdravotní potíže, v některých případech až smrt.

JAK CHRÁNIT SEBE I OSTATNÍ?

Aktuálně nosí chirurgické nebo antibakteriální roušky už všichni a téměř všude. Roušky jsou jednoduchý a efektivní způsob jak chránit sebe a ostatní před touto nákazou. Rouška slouží jako ochrana druhých před naším kýcháním a kašláním, které šíří tuto nákazu. V souvislosti s koronavirem je zrádné to, že tuto nemoc můžete jako bezpříznakový nosič šířit ve svém okolí, aniž jste měli nějaké příznaky a tedy bez podezření, že jste nemocný.

Proto je důležité roušku nosit správné, a to znamená mít překrytý nos i ústa. Kromě roušek je vhodná ochrana například i šátek, respirátory ffp2, kukla nebo cokoli co dokáže efektivně překrýt dýchací cesty.

Tip: Luxusní roušky pro muže najdete na rouskoshop.cz.

MYTÍ RUKOU

Jak už možná víte, tak koronavirus dokáže na různých površích přežít poměrně dlouhou dobu. Například nejdéle na nerezové oceli a typickém obyčejném plastu a to až 3 dny! Mezi další materiály, na kterých dokáže přežít, patří například karton a to 24 hodin a hliník a to až do 8 hodin.

Právě kvůli této životnosti koronaviru je důležité časté mytí rukou a také jejich dezinfekce. Dezinfekční gely jsou jednoduchá a praktická náhrada mytí rukou. Dokáží zabít bakterie a viry, které způsobují různá onemocnění. Při mytí rukou je důležité upřednostnit ručníky nebo papírové utěrky před elektrickými sušiči rukou.

BEZPEČNÁ VZDÁLENOST A VITAMIN C

Dodržování bezpečného odstupu nebo dodržování bezpečné vzdálenosti slouží opět a ochranu nás i lidi kolem. V případě kýchání a kašlání již víme, že máme na veřejnosti kýchat a kašlat, pouze pokud máme na sobě roušku a kýchat a kašlat bychom měli do rukou nebo lokte.

Imunita zohyzdil také v tomto onemocnění velmi důležitou roli. Pokud se již tímto onemocněním nakazíme, silná imunita nám může pomoci toto onemocnění rychleji překonat a symptomy se mohou projevit v mnohem menším množství. A jak už dobře víme, nejlepším způsobem posílení imunity je dostatečná konzumace vitamínu C. Dá se do těla doplňovat buď stravou, tedy dostatkem ovoce a zeleniny nebo konzumací výživových doplňků s obsahem vitamínu C.