Začínáte podnikat? CRM systém vám pomůže již při startu

Současná ekonomická krize sice nabobtnala do takových rozměrů, že překonala pandemii koronaviru, ale ani to by vás nemuselo zabrzdit na cestě za svým snem – vybudováním prosperující firmy. Ať už se však rozhodnete pro kteroukoliv oblast podnikání, již od samotného začátku používejte CRM systém. Jak vám usnadní každodenní rutinu?

Co je CRM systém?

CRM systém je klíčový procesní nástroj zákaznicky orientovaného managementu. Zkratka vychází z angl. názvu customer relationship management (v překladu řízení vztahů se zákazníky) a jedná se o program, který umožňuje shromažďování a třídění důležitých klientských informací. Sofistikované CRM systémy navíc disponují širokým spektrem dalších funkcí a lze jej využívat také na projektové řízení, tvorbu e-mailingových kampaní a pro další účely.

Poznáte své zákazníky

Díky CRM systému získáte množství cenných údajů o zákaznících. Komplexní analýzy vám umožní odhalit jejich nákupních zvyklosti a efektivně naplánovat další kroky – například vysoce efektivní pokročilé techniky zvýšení prodeje jako cross-selling či up-selling. O nerelevantní nabídky lidé nestojí, vy jim ale s pomocí CRM naservírujete produkty či služby, o které by mít skutečný zájem.

Efektivnější komunikace

Ve většině segmentů dnes panuje přetlak. Nabídka převyšuje poptávku, a proto je přirozené, že běžný zákazník stojí o více než „jen“ o nejlepší poměr ceny/kvality produktů či služeb. Potenciální klientela moc dobře ví, že má nárok i na perfektní zákaznický servis – a právě díky možnostem CRM jim ho můžete poskytnout na vysoké úrovni. Jednoduché sdílení veškerých informací výrazně zkracuje dobu odezvy a přispívá ke spokojenosti zákazníků. Výše uvedené, ale i mnohé další výhody CRM systému si můžete vyzkoušet třeba hned teď. Stáhněte si oblíbený český software pro řízení vztahů se zákazníky eWay-CRM a nechte jej, aby vnesl do vaší pracovní rutiny lehkost a dynamiku.

Publikováno: 05. 12. 2022

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná