4 hlavní důvody, proč investovat do nerezových komínů

Při výstavbě či zásadní rekonstrukci rodinného domu bude možná zapotřebí se zaměřit také na komín a spalinové cesty. Nekvalitně provedené komíny totiž mohou znehodnotit celý objekt a v budoucnu způsobit škody na majetku i zdraví osob. V posledních letech se do popředí dostaly moderní komínové systémy z nerezových prvků, které přinášejí řadu výhod oproti tradičnějším materiálům.

1. Dlouhá životnost

Pokud se k vložkování komínů využijí nerezové prvky, můžete se spolehnout, že s komíny nebudou zásadnější problémy po mnoho následujících let. Nehrozí zde zahoření, jsou-li během provozu pravidelně a dle zákona kontrolovány a čištěny. Tuzemské právní normy ukládají majitelům nemovitostí nechat provést kontrolu komínů a spalinových cest minimálně jednou ročně.

2. Snadná montáž

Komínové vložky z nerezu jsou nejen lehké a odolné, ale dají se rovněž relativně snadno instalovat, takže realizace stavby nemusí trvat tak dlouho, jako je tomu v případě klasických zděných komínů. Kromě jiného nerezové komíny nevyžadují nosný základ.

3. Možnost topit všemi druhy paliv

Pakliže si necháte zřídit komín s nerezovou vložkou, nemusíte řešit, čím bude možné topit, neboť nerezové komínové vložky jsou vhodné pro všechny druhy paliv. Lze zde snadno přejít třeba z uhlí na plyn, aniž by bylo zapotřebí řešit nějaké zásadní stavební a technické úpravy.

4. Spolehlivý odvod spalin

Moderní komínové systémy z nerezových materiálů jsou schopné odvádět spaliny s vysokou intenzitou. Jejich efektivita tím pádem přispívá k vyšší bezpečnosti obyvatel objektů. Komíny a jejich kvalitu rozhodně nelze podcenit. Na výstavbu si vždy pozvěte specializovanou firmu, která má dostatečné zkušenosti. Jde přeci jen o váš majetek a bezpečnost. Myslete na to, že značná část požárů a otrav oxidem uhelnatým vzniká v tuzemsku právě v důsledku nekvalitně provedených a nedůsledně vyčištěných komínů.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná