4 kroky, jak vybrat garážová vrata

Když řešíme stavbu nebo rekonstrukci garáže, nesmíme zapomenout ani na garážová vrata. Ta chrání garáž a věci v ní před zloději i rozmary počasí. Na co nesmíme zapomenout?

Typ vrat

Podle toho, co od vrat očekáváme a jaké má dipozice naše garáž vybereme typ vrat podle otevírání. Sekční vrata se otevírají zasouváním pod strop, posuvná pak podél zdi a umožňují i jen částečné otevření. Výhodou je minimální nárok na prostor před samotnou garáží. Zohlednit bychom měli také výšku vjezdového otvoru, který může zasouvací mechanismus ještě snížit.

Rozměr vrat

Pokud teprve stavíme, můžeme vjezdový otvor určený pro garážová vrata uzpůsobit a dopředu plánovat vhodný rozměr. U starších garáží ale většinou nemáme moc možností, jak samotný otvor změnit a tak je pak vhodnou volbou výroba vrat na míru našim potřebám a dispozicím samotné garáže.

Ovládání vrat

Pokud máte v garáži zavedenou elektřinu, elektrický pohon vrat je skvělá volba. Usnadní vám vjezd a výjezd z garáže, kdy nemusíte chodit vrata otevírat, ale využijete dálkové ovládání vrat. Při výpadku elektřiny pak jednoduše vrata odblokujete ručně a odemknete běžným způsobem, nemusíte tak mít obavy, že zůstane auto uvězněné v garáži a vy budete muset čekat, až zase půjde proud.

Design vrat

V neposlední řadě je důležité vybrat si také design garážových vrat. Jejich vzhled je často dominantou exteriéru domu a také to, co vidí sousedé i kolemjdoucí jako první. Moderní technologie umožňují i digitální potisk vrat a tak si můžete zvolit motiv přesně podle svých představ, ať už to bude imitace dřeva, kresba vašich dětí nebo třeba fotka z vaší dovolené. Z vašich vrat se tak může stát ozdoba domu. Správně zvolená garážová vrata nám ušetří každý den čas i energii a budeme mít možnost z garáže vyjíždět pohodlně a bezpečně.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná