Potřebujete nová okna? Upřednostněte vysokou kvalitu a dlouhou životnost

Stavíte rodinný dům nebo rekonstruujete starší nemovitost? Pak se nevyhnete vybírání těch pravých oken. Samozřejmě jistě víte, že důležitými kritérii při jejich výběru jsou jejich funkčnost a izolační vlastnosti, i když i na vzhledu záleží. Technologický vývoj jde nicméně kupředu velice rychle a mnoha převratných změn se v posledních letech dočkala i okna. Každý materiál má svá specifika, vlastnosti jednotlivých typů se proto v některých aspektech i výrazně liší. A záleží samozřejmě i na zpracování a konstrukci konkrétního typu. Jaká okna budou ta pravá právě pro vás?

Plastová okna

Plastová okna jsou častou volbou majitelů novostaveb a dalších budov, které nejsou chráněnou památkou. Hojně se využívají i při rekonstrukcích bytů v panelových domech. Pokud jsou vyrobena z kvalitního materiálu, mívají dobré izolační i mechanické vlastnosti a uchovají si je po mnoho desetiletí. Je ovšem vhodné pořídit plastová okna od osvědčeného výrobce; ta opravdu levná obvykle rychle podlehnou opotřebení a nezřídka se i zdeformují. Pak samozřejmě ztrácejí schopnost těsnit.

Hliníková okna

Hliník je vysoce odolný materiál, který odolá každému počasí. Hliníková okna proto oceníte i v případě, že bydlíte v náročných klimatických podmínkách. Navíc jsou elegantní a jejich rámy jsou takřka bezúdržbové.

Dřevěná okna

Dřevo je ekologický materiál, který má celou řadu skvělých vlastností. Dřevěná okna jsou stylová a dokáží podtrhnout tvář klasické vily, vesnické chalupy i moderního domu. Jsou-li precizně zpracovaná, mají vynikající izolační vlastnosti.

Špaletová okna

Špaletová okna vypadají opravdu luxusně. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, prokáží však skvělou službu. A pro majitele historických budov jsou často jediným možným řešením. Objevují se ale i na novějších budovách.

Publikováno: 21. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná