4 tipy, jak zůstat fit po celý rok

Proč jsou ostatní v perfektní formě, zatímco vy trávíte více času v posteli než venku? Důvodů může být mnoho, obvykle jde o kombinaci různých faktorů. Chcete-li, aby váš organismus šlapal jako hodinky a imunita se mnohem lépe vypořádala s všudypřítomnými bakteriemi a viry, začněte dodržovat následující zásady.

1. Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina tvoří základ zdravého jídelníčku, o tom nepochybuje snad nikdo. Ale dopřáváte si produkty přírody v dostatečném množství? Zamyslete se nad tím, kolik jablek, banánů či mrkví jste spořádali za poslední týden. Pokud si nemůžete vzpomenout, není divu, že vašemu tělo schází vitamíny a další potřebné látky.

2. Přestaňte kouřit a pít alkohol

Kouření škodí zdraví. Že jste to již někde slyšeli a nepřestali jste? Kromě zvýšeného rizika rakoviny vám cigarety vážně poškozují imunitu. Platí také o alkoholu – pokud ze svého života vyřadíte jedno i druhé, nebo neřesti alespoň výrazně omezíte, budete se cítit mnohem lépe. Doslova jako v jiném těle.

3. Pravidelně sportujte

Připadá vám, že se to se sportem přehání a raději trávíte volno před televizní obrazovkou? Děláte chybu, protože aktivní životní styl vede k mnohem lepší obranyschopnosti organismu. Samozřejmě za předpokladu, že tělo nebudete nadměrně přetěžovat, pak by byl efekt sportování opačný.

4. Nebraňte se doplňkům stravy

Proč kromě ovoce a zeleniny doplnit jídelníček i o přírodní suplementy? Protože málokdo dlouhodobě dodrží doporučenou denní dávku potřebných látek. S doplňky stravy je zdravá životospráva mnohem jednodušší– stačí si jen vybrat ten správný. K dobře hodnoceným patří například Graviola Plus od Naturvity s obsahem vitaminu C, zinku a extraktu z exotické gravioly, jejíž pozitivní účinky na zdraví jsou známé po staletí. Balení obsahuje šedesát kapslí a s ohledem na doporučenou denní dávku 2-3 kapsle denně vydrží až měsíc.

Publikováno: 23. 06. 2019

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná