Cestování

Cestování v pohodlí: Obytné vozy mají vše

Cestování nás obohacuje o nové zážitky i poznání, setkání s dalšími lidmi či kulturami a znamená pro nás i mnoho vzpomínek. S obytným vozem můžeme skloubit svobodu a volnost v plánování i pohodlí a komfortní zázemí.

Své dny volna, ať už jde o několikatýdenní dovolenou nebo prodloužený víkend, chceme většinou strávit podle svých představ. Ne vždy se to ale podaří, většinou volíme nějakou formu kompromisu mezi tím, jaké máme možnosti a tím, co opravdu chceme. Při zájezdu s cestovní kanceláří, ať už si vybereme jednu cílovou destinaci nebo volíme poznávací zájezd, jsme omezováni programem celé skupiny a rozhodováním průvodce. Mít možnost, zůstali bychom na některém z výletů déle a jiné zase zkrátili, ale musíme dodržovat plán cestovní kanceláře, což může být omezující. Touha po svobodném cestování je přirozená, znamená to často ale vzít na záda batoh, sbalit stan a spacák a smířit se s tím, že pohodlí bude značně rozdílné od hotelu s pohodlnou postelí. Třetí možnost, dovolenou s obytnou dodávkou, objevuje stále více lidí. Dokáže totiž skloubit požadavky na komfort s možností vlastního rozhodování o tom, kde a jak strávíme volný čas.

Nemusíme totiž řešit, zda nám vyhovují plány někoho jiného nebo celí skupiny ze zájezdu. Sami si určíme, kdy a kam pojedeme a jak dlouho tam budeme. S campervanem můžeme zůstat na oblíbeném místě třeba několik hodin nebo i dní, záleží jen na nás. I díky tomuto způsobu cestování máme velkou šanci objevit nová zajímavá místa a vidět je jiným pohledem, než jako běžný turista. Většina lidí se na večer vrací zpět do svého ubytování, do hotelů a pensionů, ale s obytnou dodávkou se nikam vracet nemusíme. Stellplatzy, kterých i u nás stále přibývá, jsou často na atraktivních místech.

Kde a jak strávit noc a co které parkoviště nabízí nám pomáhají naplánovat recenze na internetu i chytré aplikace. Celou dovolenou tak můžeme mít danou předem a nebo jet za dobrodružstvím, bez plánů a tak, jak se nám zrovna chce a kde se nám líbí.