Chcete na sobě zapracovat? Začněte bruslit!

Potřebujete si zlepšit fyzickou kondici, zpevnit stehna i hýždě a přijít na jiné myšlenky? Vyzkoušejte inline bruslení! Inline bruslaři (a především bruslařky) jsou přitažliví a sexy. Většinou se štíhlou vypracovanou postavou. I vy si se k takové můžete dopracovat. Za splnění několika podmínek.

Brusle a adrenalin

Většina lékařů vám potvrdí, že ne každý pohyb je pro tělo prospěšný. S žádným sportem se to jinými slovy nesmí přehánět, což dokazuje řada vrcholových sportovců, které jejich profese přivedla k trvalé invaliditě. Srdci škodí nadměrná zátěž, pohybovému aparátu nesprávně prováděné cviky. Například v posilovně. To samé platí i na inline bruslení. K tomu, abyste z něj jen těžili, se jej v první řadě musíte naučit. Pak budou následovat jen samá pozitiva. Skvělá kondice, vypracované tělo a skvělá nálada. Jízda na bruslích, to je totiž skutečný adrenalin. Navnadili jsme vás? Ještě před tím, než si nasadíte brusle a vydáte se na svou první cestu, si však uvědomte pár věcí.

Máte kde bruslit?

V první řadě si ujasněte, zdali vůbec budete mít kde bruslit. Je ve vašem okolí profesionální bruslařská či alespoň cyklistická dráha? Na bruslení na silnici zapomeňte. Mohlo by váš stát život. Další nezbytností jsou kvalitní kolečkové brusle. Bez nich se na dráhu vůbec nevydávejte. Upozorňujeme na pojem kvalitní, tedy pořízené ve specializovaném obchodě, ne v tržnici! Špičkovou bruslařskou výstroj (i na inline hokej) seženete například v obchodech Bauer Hockey.

Brusle musí dobře sedět

Kolečkové brusle vám musí dobře sedět. Nesmí být ani velké, ani malé, zkrátka tak akorát. Bota bruslí po upevnění chodidlo, nárt a kotník zpevní a dokonale se mu přizpůsobí. V hledáčku vašeho zájmu by měla být i kvalitní kolečka na brusle, s nimiž budete v bezpečí i na nerovném povrchu. Stejně jako nezbytná helma a chrániče kolen a loktů. Bez nich na dráhu vůbec nevyjíždějte. Pád na bruslích může být fatální.

Naučte se bruslit!

Zřejmě vás také nemusíme upozorňovat, že na bruslích se musíte naučit jezdit. Začínejte pomalu a ideálně s někým, kdo má s bruslením své zkušenosti. A naučte se i brzdit! Není důležité se jen umět rozjet, ale také umět zastavit. A být schopen vyhnout se všem překážkám, které vám zkříží cestu. Těch může být celá řada od lidí, dětí, zvěře, ale i kamení, prohlubní a jiných nerovností na vozovce. Vše zmíněné může být příčinou vašeho pádu. Za žádných okolností proto nespouštějte oči z vozovky, po které jedete. A i sebemenšímu kamínku a prohlubni se vyhýbejte!

Na bruslích s větrem v zádech

Pokud to všechno zvládnete, je pravděpodobné, že vás inline bruslení zcela pohltí. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že bruslení je úžasná pohybová aktivita. Obzvláště pokud máte k dispozici rovný povrch, na kterém můžete trošku přidat na rychlosti. Deset kilometrů pak urazíte jako nic. S větrem v zádech jako na koni. Krása!

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná