Trendy pánská obuv? Pohodlná a nadčasová

Trendy pánské obuvi pro letošní podzim jsou jasné. Vévodí jim sportovní obutí, polobotky i elegantní šněrovací obuv v tlumených barvách.  Pánské boty jsou prý zrcadlem duše a charakteru muže. Leccos o něm napoví. Prozradí jeho styl, zvyky, náladu i charakter. A něco na tom bude, nemyslíte? Proto je na místě správnému obutí věnovat pozornost, pánové. Vaše boty by samozřejmě měly být čisté a pokud to materiál dovoluje, tak i naleštěné. A jaké kousky by ve vašem botníku neměly chybět?

Klasické brožovky

Dobře vypadají a hodí se téměř ke všemu. A nosit je mohou téměř všechny věkové kategorie. Řeč je o tzv. brožovkách, tedy polobotkách na zavazování s tzv. perforací, již ve třicátých letech proslavil princ z Walesu při hře golfu, a ve své černobílé variantě se dostaly i do filmu s Elvisem Presleym. Ty dnešní prý symbolizují autoritu a spolehlivost.

Nebo raději oxfordky?

Brožovkám se pak velmi podobají tzv. oxfordky, od nichž se liší tím, že jsou neperforované, jsou tedy vyrobené z hladké lesklé kůže. I z této obuvi na pohled dýchá tradice. Jejich název vznikl na Oxfordské univerzitě – odtud jejich název.

Sportovní obuv

Neodmyslitelnou součástí pánský módy se stává sportovní obuv, kterou pánové s oblibou nazouvají i na běžné nošení. Velmi populární stále jsou klasické tenisky – vícebarevné, s nápisy či neonovými vsadkami.

Univerzální chukka, nebo chelsea?

Na podzim však pánové sáhnou spíše po kotníčkových botách na zavazování s kulatou špičkou, kterým se říká chukka. Trendem letošního podzimu ovšem je obuv typu Chelsea, což jsou v podstatě nazouvací kotníčkové boty různých materiálů, ať již se jedná o pravou kůži, koženku nebo třeba semiš. Pro zimní měsíce samozřejmě doporučujeme modely s umělou kožešinou. Výhodou obou modelů je jejich univerzálnost. Pánové si je v klidu mohou nazout jak k formálnímu obleku, tak k džínům.

Značka zárukou kvality

Při výběru konkrétního modelu doporučujeme hledět v první řadě na kvalitu, jejíž zárukou jsou osvědčené značky. Věřte, že jedině kvalitní značkové boty vám vydrží nějakou tu sezonu. Vaší pozornosti by neměla uniknout podzimní kolekce značek Bugatti a Riekker (na internetu vybírejte pod odkazy pánské boty Bugatti a pánské boty Rieker).

Publikováno: 23. 10. 2018

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná