Konzumace Kratomu má celou řadu benefitů

V současné době valná část české populace žije víceméně v permanentním stresu, což má často za následek nejen ohrožení fyzického, ale také duševního zdraví. Proto je dobré si dát jednou za čas pauzu, případně zkusit i jiné možnosti. Nabrat životní sílu se dá také třeba prostřednictvím přírodní medicíny v podobě bylinek a čajů. Jedním z nejefektivnější životabudičů je kupříkladu stále známější Kratom.

Pohází z Asie

Pro mnohé nezasvěcené je Kratom zcela neznámou záležitostí. Není se ani čemu divit, jelikož v našich zeměpisných šířkách si historicky doplňujeme energii hlavně kávou, případně různými energetickými nápoji. Kratom jako takový je strom zařazený do čeledi kávovníků. Nejvíce se vyskytuje v jihovýchodní Asii, hlavně v zemích, jako jsou Indonésie a Malajsie. Nejvíce se z tohoto stromu využívají listy, které se obvykle suší a následně se z nich dělá drť. I když se listy dají žvýkat, nejde o nic lahodného, a tudíž je lepší pořídit si Kratom ve formě prášku a udělat si z něj třeba čaj. Běžně se u nás dají pořídit například červený Kratom, zelený Kratom či zlatý Kratom. Každý druh je vyráběn trochu jiným způsobem a má mírně odlišné účinky.

Dávkování

Na Kratomu je zajímavé, že funguje podle toho, kolik ho člověk zkonzumuje. Kdo potřebuje trochu energie navíc, třeba k práci, ten si dá menší množství odpovídající zhruba 1–5 gramům. Lidé, kteří naopak mají potíže se spánkem či neklidem, si běžně dávají o něco vyšší dávky, a sice do 15 gramů. Vyšší dávky jsou vhodné i pro zastavení průjmu, respektive tlumení kašle. Dávky nad 15 gramů už mohou člověka velice rychle zbavit vědomí, a proto se příliš nedoporučuje tuto hranici překračovat.

Jak se podává?

Ideální je udělat si z Kratomu čaj a osladit si ho medem. Tento lahodný horký nápoj je možné si jednou za čas vyrobit kupříkladu místo ranní kávy.

Publikováno: 23. 08. 2022

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná