Chránit ruce nestačí. Jaké další ochranné pracovní prostředky využít při práci?

Studené měsíce jsou konečně za námi, po sněhu ani památky a nyní nás čekají sluncem zalité dny, které jen občas přeruší přeháňky. Příjemné teploty doslova vybízí k pracím kolem domu, opravám po zimě a dalšímu vylepšování příbytku. Abyste si ale náležitě vychutnali ten opojný pocit z dobře odvedené práce, musíte ji přežít ve zdraví. O to se postarají ochranné pracovní prostředky.

Základem jsou rukavice

Po letech tvrdé práce už má řada kutilů tvrdé dlaně plné mozolů, jež se na první pohled bez ochrany hravě obejdou. I tak je ovšem dobré sáhnout po pracovních rukavicích. Nabídka je široká a stupeň ochrany závisí zejména na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Na drobné zahrádkářské práce postačí textilní rukavice, během činností, při nich jsou ruce náchylné ke zranění, zase přijdou vhod ty celokožené. Většinou jsou dobrou volbou rukavice kombinované, které nabízí dostatečnou tvrdost a pohodlí. U tohoto provedení se používají zpravidla dva materiály, narazíte však i na tři a více kombinací.

Bez vhodného oblečení ani ránu

Poranit si samozřejmě můžete i jiné části těla než ruce. Stačí chvilka nepozornosti a nepříjemné škrábance, či dokonce řezné rány jsou na světě. Jako perfektní ochranný pracovní prostředek před drobnými poraněními tohoto typu poslouží kvalitní montérková souprava. Vyrábí se také pracovní vesty, trička, čepice či kalhoty. Chodidla pak ochrání kvalitní a pevná obuv. Je k mání v různých provedeních, z nichž některé jsou vhodné pro dělníky, jiná zase pro příslušníky integrovaných záchranných složek. Pokud si chcete všechny výše zmíněné ochranné pracovní prostředky pořídit v odpovídající kvalitě a za skvělé ceny, zamiřte k českému prodejci s dlouholetou tradicí Celar. V jeho nabídce najdete nejen oblečení a pomůcky vhodné do každé práce, ale také drogerii, detektory alkoholu a další položky související s ochranou zdraví a bezpečností práce.

Publikováno: 03. 05. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná