Chytré řešení pro vaši domácnost může představovat změna dodavatele energií

Každý správný muž má snahu být nejen úspěšný ve svém zaměstnání a osobním životě, ale také se stará o to, jaké má výdaje. Nejde jen o snahu šetřit, ale zacházet s financemi rozvážně. Důležité je přitom ohlídat si zejména výdaje na domácnost. Zásadní položkou jsou v tomto směru náklady na energie. Chcete-li je snížit, může se vám vyplatit změna dodavatele.

Proč se pouštět do změny dodavatele plynu a elektřiny?

Levná elektřina, potažmo levný plyn vám mohou oproti dnešním dodávkám ušetřit klidně až tisíce korun ročně. Zvláště tehdy, bydlíte-li ve větším bytě, případně dokonce v rodinném domě. Peníze, které takto ušetříte, můžete třeba výhodně investovat, čímž umožníte jejich zhodnocení. Otázkou je, jak levný plyn a elektřinu získat. Na trhu v současné době funguje poměrně značné množství společností. Některé z nich jsou celostátní, jiné pouze regionálního charakteru. Jejich nabídky mohou být dosti odlišné.

Jak poznat skutečně kvalitní nabídku? Cena nemusí být nejdůležitějším kritériem

Na první pohled se může zdát, že nejlevnější nabídka je logicky vždy tou nejvýhodnější. Neplatí to však stoprocentně, pokud jde o dodávky elektřiny a plynu. Důležité je si před podpisem smlouvy vyhledat detailní informace o tom, co v rámci dodávek získáte. Jde hlavně o nastavení tarifů, ale rovněž třeba i o různé poplatky navíc, jež vám prvotní exkluzivní cenovou nabídku mohou výrazně prodražit. V neposlední řadě si všímejte toho, zda vám vybraný dodavatel plynu a elektřiny, k němuž hodláte přestoupit, kompletně zajistí přechod, aniž by došlo k přerušení dodávek, případně k situaci, v níž byste museli nějakou dobu platit za energie dvěma společnostem současně.

Tip na dodavatele energií

Pakliže chcete levný plyn a levnou elektřinu, lze se obrátit na společnost EPET. O její kompletní nabídce se dozvíte více na webových stránkách https://www.epet.cz/. Tento dodavatel elektřiny a plynu nabízí nejen atraktivní ceny, ale i maximálně osobní přístup, což jistě jako klienti v budoucnu oceníte, budete-li muset řešit nějaký problém. U některých společností toto zdaleka není pravidlem.

Publikováno: 21. 08. 2020

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná